คือว่า ทางวงดนตรีเพิ่นต้องการหมอแคน วงนี้เป็นวงที่ขาดแคน555
กะมีอยู่ดอกครับแต่กะเป่าบ่อเก่งปานได (ถนัดดูดมากกว่า ว่าซั่น) 555
แต่ เพิ่นอยากได้หมอแคนระดับอาจารย์
ผมกะจักสิติดต่อไส ติดต่อบ่าวข้าวจี่กะเงียบ
กะเลยได้มาโพสไว้ บัดเทื่อมีคนที่ติดต่อเลาอยู่..

.........
ท่านเรก คือ อ้ายเคน หมอแคน เคน พรพลาญชัย เป่าแคนสุดยอดได้ทุกลาย..
ปีก่อนงานเติมฝันปั้นดาวเลากะไป
งานพาแลงปีที่ผ่านมาเลากะไป
ปีนี้ติดต่อเลาบ่อได้ ผุ่ไดฮุ้กะส่งข่าวแน่เด้อพี่น้อง..

ตามหาหมอแคน...

ท่านที่2 คือ บ่าวตีนเปิ่ม.. งานพาแลงอยู่นวนครปีก่อนเพิ่นกะได้ไปซ่อยงานอยู่ แต่เพิ่นหายไปติดต่อบ่อได้..
ถ้าฮู้ข่าวแล้วกะติดต่มาแน่เด้ออ้าย..

ลีลาเป่าแคนบ่อธรรมดาครับ ตามหาหมอแคน...ตามหาหมอแคน...ตามหาหมอแคน...ตามหาหมอแคน...

เป่าหลายกะเมื่อย เป็นเรื่องธรรมดา 555

หรือว่าท่านไดเป็นหมอแคน เป็นเมียหมอแคน หรือรู้จักหมอแคน กะติดต่อมาแน่เด้อพี่น้อง..