หัวข้อ: ฝากเสียงพิณ ยินดีน้อง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อั๋นจ่อย

ฝากเสียงพิณ ยินดีน้อง

ชื่อเพลง - ฝากเสียงพิณ ยินดีน้อง

Intro (ลายพิณ เศร้าๆ)
    (เกริ่นช้า) ฝากเสียงเพลงพิณ ไปร่วมยินดีนวลน้อง
    ฝากไปร่วมฉลอง วันน้องกับเขาสุขขี
    ถึงสิฮักเจ้าหลาย อ้ายสิเฮ็ดใจเอาดอกเด้อคนดี
    ขอฝากเสียงเพลงพิณนี้ ร่วมยินดี พร้อมคำอำลา
    Solo. (เต้ยลายพิณ ห่าว)
    (ย่าวบาดหนิ)
    งานกินดองเจ้า ผู้เฒ่าเขาโห่เอิ้นขวัญ
    โชคดีเถิดน้องราวัล ทางอ้ายนั้นบุญบ่เถิง
    มื้อเจ้าได้กับเขา ใจอ้ายมันเศร้าเหลือเกิน
    บ่กล้าฮอดสิเดิน ไปเอิ้นขวัญวันวิวา
    เก็บหยดน้ำตา ทุกหยดให้มันหมดสิ้น
    ฝากใจไปกับเสียงพิณ ไปลาเจ้าแนเด้อคนไค
    ส่วนโตอ้ายนี้ สิเอาเสียงพิณปลอบใจ
    ชาติหน้าถ้าบุญมีหลาย..คงได้ร่วมเรียง เคียงนอน
    (ท่อนแร๊ป) “ไปสาถ่อนอย่าอาวรณ์เด้อน้องพี่ บุญบ่มีได้ฮ่วมเจ้า แฟนเค้าแต่เก่าหลัง
    เคยเอาใจตั้ง ใจตั้ง โอ๊ยตั้งต่อจนชายหลง..
    บาดมีเขาเข้ามาแทน...อ้ายกะแปน...เหมิด..คุณค่า”
    (จบด้วยลายพิณ ลายลา หาม่องลง)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    มีนักร้องไป๋ละ บ้านมหาเฮาหมอลำหลายเติบยุเด้อ5555

ลองลำเบิ่งแล้วม่วนดียุ แต่งกลอนลำเข้าท่ายุครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อั๋นจ่อย
    ขอบคุณคับ ผมหัวกะหัดแต่งคับ 55+

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    แม่นมีเสียงนำกะสิดีเนาะครับ พอได้โจ๊ะๆนำซั่นดอก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวทัว นครพนม
    บล็อก
    2
    ม่วนหลายๆครับอ้าย แต่งให้ผมจักเพลงแน่ครับ ขอบคุณครับ555 ขอกันง่ายๆเลย ขอติดตามเด้อครับ