หัวข้อ: สวรรค์บ้านนา

Moderators
    บล็อก
    2

รอบยิ้มพิมใจ สวรรค์บ้านนา

คิดฮอดบ้านอีหลีเด้อค่ะ อนาคตอยากกลับบ้านทำอาชีพเกษตรกร ทำไร่ทำนาค่ะ
    ปัจจุบันอยู่กับครอบครัวที่อเมริกา พ่อบ้านเป็นชาวร้อยเอ็ดเหมือนกันค่ะ
    รอให้ลูกเรียนจบอีก5ปีก็จะกลับบ้านเกิด อยู่ที่ไหนบ่สุขใจเท่าบ้านเฮาน้อ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พวงพยอม; 01-02-2013 at 17:33.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    โอ้ยสบายครับ 5ปีน่ะยังมีโอกาสมาอยู่บ้านเฮาสวรรค์บ้านนายังถ่าอยู่ครับ

Moderators
    บล็อก
    2
    เพิ่งกลับมาจากเมืองไทยเมื่อวันที่12มกราคมนี้ค่ะ
    ผลผลิตข้าวจากนาปีกลายก็พอได้อยู่ได้กินค่ะ
    มีนาอยู่ไม่กี่ไร่ ได้ข่าวโครงการทำนาหนึ่งไร่ได้หนึ่งแสน
    อยากฮู้ว่าจริงอีหลีบ่ มีใครทำได้บ้างคะทางอีสานบ้านเฮา
    ขอคำแนะนำกันบ้างเด้อจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    ดีใจนำครับ อยู่ไสกะบ่สู้อยู่บ้านเฮาครับ อันโครงการ 1ไร่ ได้ 1 แสน อยู่ที่ขอนแก่นมีคนเฮ็ดประสบความสำเร็จอยู่ครับ จังได๋กะหาข้อมูลทางเน็คกะได้เด้อครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนุ่มหัวตะพาน
    อยุ่แถวได๋นอครับ อเมริกา อยากฮู้จักคนแถวบ้านเดียวกัน มาอยู่แกมบ้านเพิ่นเนาะครับ ผมกะคนทางพุ่นคือกัน ผมมาอยู่อเมริกา อยู่นิวเจอชีย์ ครับ สิกลับไปยามบ้านเฮา วันที่ 18 กุมภาพันธ์ 2556 นี่หละครับ แต่เสียดาย กลับบ่ทัน งานพาแลงเพิ่นช้ำดอก อยากไปนำเพิ่นยุ แต่กะบุฮู้จักพูได๋ แต่กะมักเวป บ้านมหาครับ เข้ามาสู่มื้อ หย้อนว๋าคิดฮอดบ้านเฮา จั๋งได๋ ผมกะขอฝากเนื้อ ฝากโต นำพี่น้องบ้านเฮาแน่เด้อครับ อ้ายพี่ น้องนุ่ง บ้านมหาสุ๋ขู่สู่คนครับ..

Moderators
    บล็อก
    2
    สวัสดีค่ะคุณlungyai

บ้านนาเฮาเป็นตาอยู่อีหลีค่ะ อากาศดี สงบร่มรื่น
    ขอบคุณที่แวะมาทักทายกันเด้อจ้า

Moderators
    บล็อก
    2
    สวัสดีค่ะคุณsuny

ขอบคุณค่ะ
    ยินดีที่แวะมาทักทายและให้ข้อมูลกันเด้อจ้า

Moderators
    บล็อก
    2
    สวัสดีค่ะคุณหนุ่มหัวตะพาน

อยู่นิวยอร์คค่ะ แต่อยู่บนเกาะLong Island
    เป็นแหล่่งผลิตไวน์ มีสวนองุ่นมากมาย ริมชายทะเลค่ะ
    นิวเจอร์ซี่ย์ก็ติดกับนิวยอร์คเด้อ
    ยินดีที่ได้รู้จักจ้า

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หนุ่มหัวตะพาน
    ยินดีที่ได้ฮู้จักคือกันครับ และขอบคุณเวปบ้านมหา ที่ทำให้คนอิสานได้ฮู้จักกันเนาะครับบ่ว่าอยู่หม่องได๋กะตาม จั่งชี่เนาะคนอิสานเฮาให้ฮักเเพงกันไว้เนาะครับ

Moderators
    บล็อก
    2
    ขอบคุณค่ะคุณหัวตะพาน

อยากขอคำแนะนำว่าถ้าต้องกาาให้คำขอบคุณแก่ผู้อื่น จะเข้าไปคลิ้กได้อย่างไรคะ