ตั้งแต่ไกลจากบ้านเฮือนซานบ่อนเคยอยู่
จากทั้งแฟนและซู้มาสู่อยู่ชายแดน..พีน้องเอ๋ย

เป็นจั่งได๋กันแนนอครับซำบายดีซุพู่ซุคนบ่นอพีน้อง...คึดฮอดพีน้องบ้านมหาทุกๆท่านเด้อครับ ที่หายไปบ่แมนหนีไปไสหย่อนมาประจำการชายแดนใต้..ได้เกือบปีแล้วครับ บ่ได้มีโอกาสมาแวะเวียนถามข่าวเป็นจั่งได๋นอมู่เจ้าทุกข์หรือเศร้ารึวาได๋...จั่งได๋กะรักษาเนื้อรักษาโตแนเด้อครับพี่น้อง..อยู่นี่ฝนตกเกือบซุมื่อเอาโลดครับ..สงกรานต์ปีนี่สิได้กลับขึ้นไปพักกับข้าเจ้าอยู่....คึดฮอดเเนวกินท้องถิ่นอีสานเฮา....ไว้โอกาสหน้าสิมาทักทายใหม่เด้อครับผม...หมวดสงกรานต์ คึดฮอดพีน้องเด้อครับ.....