หัวข้อ: แนะนำโต..จักหน่อย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อั๋นจ่อย

บ้านมหาโพสต์ แนะนำโต..จักหน่อย

จาระนัยมาถึงขั้น เวลาผันใหญ่เป็นบ่าว
    อรรถพลท่อนท้าว สิจาเว้าต่อผญา
    แนะนำโตก่อนละป้า บ่าว”อั๋นจ่อย”ฉายา หลานหล้าผู้มาใหม่
    บ้านมหาผู้ใจใส น้ำพระทัยอั้งล้น ให้หลานหม่นซ้นอยู่นำ
    ทาง101ดอกฝ้ายก้ำ พลาญหนองพระสูงใหญ่
    เมืองโพนทองกะแฮงได้ อาศัยยั้งอยู่แต่โดน
    วนมาถึงเพลานี้ 25 ปีเบญจเพศ
    มาเว้าประวัติพอสังเขป หลานสิได้น้อ...อ่วยลง
    บ้านมหาเพิ่นเฮ็ดให้เห็นอยู่จ้งๆ เทิ้งเสริมส่งความดี
    มูลมั้งอีสานประเพณี ให้ซ่อยกันสืบไว้
    ..ลงจั๋งใด๋น้อบาดนี้ น้อง พี่ อาว อา
    มาซ่อยผมแน..น๊า..ต่อผญาให้มันแล้ว
    แนวหัวกะหัดเว้า หัดลำยังบ่คลอง
    อภัยเด้อพี่น้อง ลุง ป้า คูซุคน...เด้น้อ..ออ..พี่น้องเอ้ย....แนะนำโต..จักหน่อย

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    แสนยินดีเด้อเจ้า มาเข้าสู่บ้านมหา
    ปราถณาสืบสาน การเจรจาเว่า
    มาเอาแนวคนเฒ่า ไปไว้ถ่าเลี้ยงไก่
    บ่ว่ามาแต่ไส บ่ว่าใกล้หรือไกล ขอเอาใจฮับต้อน น้องหล่าผู้มาลุน เด้อ ขะน่อย...
    ปล......ยินดีต้อยเฮย ต้อน รับคับผม
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    ยินดีต้อนรับเด้อครับผมกะมาใหม่คือกัน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เอ๋าว่าแมนรายงานแล้วเน๊าะเห็นไปหลายกระทู้แล้วแหมมามายินดีต้อนรับครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    บาคานท้าวบาคลานบ่ทันใหญ่
    บัดแม่เลี้ยงใหญ่แล้วบาท้าวกะบ่คลาน
    :,1-:,1-:,1-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คำไผ่
    ขอทักทายบ่าวอั๋นจอยพุเดินทางมาแต่แดนไกล
    พลาญชัยเก่าบ้านที่เพิ่นนั้นต้องจำจร
    เข้ามามหานครกรุงเทพน้อเมืองใหญ่
    ทุกข์ยากป่านใด๋กะให้ได้กินไก่น้อแทนข้าว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ยินดีต้อนรับผู่บ่าวส่ำน้อยสู่บอร์ดผญานำเด้อจ้า
    สู่มื้อนี้เห็นเด็กรุ่นใหม่เพิ่นสนใจเว่าผญาหลายเนาะค่ะ
    ชืนอกชืนใจผุเถ่าคักยังว่า..แมนบ่จ้าอ้ายพี..อิอิอิ
    มองต่าง..อย่างปลง

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ยินดีต้อนรับเข้าสู่บ้านมหาครับผม........