หัวข้อ: ได้เสียกันเหมิดแหล่ว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ไทบ้านพระเสาร์

ได้เสียกันเหมิดแหล่ว

ได้เสียกันเหมิดแหล่ว

[SIZE="5"]หลังจากโรงเรียนเลิก ครูสาวคนหนึ่ง ย่างผ่านมา กะเห็น ด.ช.หล่วย นั่งซึมอยู่ที่ม้านั่งใต้ต้นบักแต้ หน้าโรงเรียน จั่งย่างเข้าไปถาม
    ครู สาว : " อ้าวหล่วย เป็นหยั่งจั๋งบ่เมือเฮือน มานั่งซึมอยู่หน้า โรงเรียนเฮ็ดหยั่ง? "
    ด.ช.หล่วย : "ผมบ่อยากเมือบ้านดอกครับครู ผมอับอายคน จนทนบ่ได้แล่วครับ"
    ครูสาว : "เกิดเรื่องอีหยั่งขึ้นล่ะ ไส เว้าให้ครูฟังดู๊?"
    ด.ช.หล่วย :"กะไทเฮือนผม ญาติพี่น้องผม พากันเฮ็ดเรื่องน่าอับอาย ได้เสียกันเหมิดแล่ว"
    ครูสาว : "ครูบ่เข้าใจ ไสลองเว้ารายละเอียดให้ ครูฟังใหม่ดู๊?"
    ด.ช.หล่วย : "กะไทเฮือนผม ปู่กะได้กับย่า ตากะได้กับยาย ลุงกะได้กับป้า
    กับหม่องผมทนบ่ได้ที่สุดกะคือ มื้อคืนนี้เอง ผมเห็นกับตาเลยว่า
    “พ่อกับแม่ผม กะได้เสียกันแล่ว" ผมอายคนที่สุดเลย ครับครู”
    ครูสาว ...........ได้เสียกันเหมิดแหล่วได้เสียกันเหมิดแหล่ว[/
    SIZE]

ขอบคุณบ้านมหาฯ
    ไทบ้านพระเสาร์
    ๒๑-๐๒-๕๖

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ไทบ้านพระเสาร์ เฒ่าอันหนิแหมหาแต่แนวอันหยังมากะบ่ฮู้อ่านแล้วกะเลยได้เสียกับกะติ๊บซ่ำ
    ฟาดมันเบิ๊ดโลดแหล่วหิวเว้ยฮ่าๆๆๆๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย lungyai1123; 21-02-2013 at 14:03.

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ kamatep
    55555

เฮือนกะหลังบักก้วงบักใหญ่ ยามคืนผั่นนอนเต็งกันอยู่เนาะครับ