หัวข้อ: รายงานตัวครับ

รายงานตัวครับ

จั่งใด๋ก่ะขอฝากเนื้อฝากโตนำแหน่เด้อครับ
    เอื้อย ๆ อ้าย ๆ ผมมาแต่ทางเซกาพ้นหล่ะครับแต่เดียวนี้
    ย้ายมาขึ้นกับจังหวัดบึงกาฬแล้วครับรายงานตัวครับ อีหยังก่ะเฮ้ดบ่ทันเป็น
    ขอศึกษาก่อนเด้อครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ kamatep
    คิดฮอด ไทกกต้อง นางัว เซกา เนาะครับ มีแต่ไทยโส ร้อยเอ้ด อพยพไปอยู่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ช่างภาพอิสระ
    สัญลักษณ์ของ ฅนภูค่าว
    นครโคราช บ้านเกิดกาฬสินธุ์
    มาครับมา มาม่วนนำกัน ขอต้อนรับสู่บ้านมหาดอทคอม

เว้าเถิงบึงกาฬคึดฮอดไทพี่ไทน้องที่ย้ายบ้านจากบ้านคำคา (อำเภอเก่า) อ.สหัสขันธ์ กาฬสินธุ์ไปยูบ้านหนองจันทร์ ศรีวิไล สมัยน้ำท่วมตอนสร่างเขื่อนลำปาวแล้วใหม่ๆวาแมนเคิ่งบ้าน บ่ได่ไปยามไทพี่น้องเกือบสิบปีแล้วได่แต่โทรคุยกันกับหมู่ ยูใกล้กันบ่น้อกับเซกา.... :b-b

ยินดีครับ

ยินดีครับยินดีครับ:b-bยินดีครับไทเซกาว่าแต่อยู่แถวใหนครับ ผมก้อหนุ่มเซกาตั้งแต่อำเภอบึงโขงหลงยังบ่เป็นอำเภอยินดีครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    ยินดีต้อนรับเข้าสู่บ้านมหาค่ะ แต่ก่อนกะอยู่อำเภอเซกาล่ะค่ะ แต่ตอนหนิแยกแล้วค่ะ อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลุงเอส
    ไททางเด๋วกันกันตั๊วนิ น้อ พ้อกันทางเข้าสังเวียนเด้อ วันอาทิตย์สิฮอดนิ /

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลุงเอส
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ จำปา
    ยินดีต้อนรับเข้าสู่บ้านมหาค่ะ แต่ก่อนกะอยู่อำเภอเซกาล่ะค่ะ แต่ตอนหนิแยกแล้วค่ะ อิอิ
    แยกไปอยู่ต่างประเทศติตอนนิ อิอิ

อยู่มาทางตำบล ป่งไฮ พี่หล่ะครับอ้าย แต่มาติดเขตอำเภอ

พรเจริญครับ อยู่ห่างจากอำเภอเจ้าของตั้ง 40 กิโลพุ้นหล่ะครับอ้าย

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ยินดีต้อนรับเข้าสู่บ้านมหาเด้อครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จ๊ะเอ๋
    ยินดีต้อนรับสู่บ้านมหาคร๊า