หัวข้อ: คึดฮอด

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า

คึดฮอด

คึดฮอด
    อัสดงค่ำคล้อย..เลื่อนลอยลงมาต่ำ
    เขียนลำนำมาฝาก...จากฟากความคิดถึง..พี่น้องเอย
    ไกล้จะถึงเมษาพาใจเศร้า
    คิดถึงเขาคนนั้นอยู่เสมอ
    หลับตาลงยังเห็นแต่หน้าเธอ
    ใจมันเพ้อหาเธออยู่มิวาย

วันนี้แสน เงียบเหงา ดวงดาวหาย
    ยืนเดียวดาย ในคืน พระจันทร์สวย
    เน็ดหนาวใน ดวงแด ใจแท้บม้วย
    วอนจันทร์ช่วย ดนใจ ไห้คืนมา
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สหายพง; 15-03-2013 at 10:27.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    คือเหงาคักแท้น้อ อ้ายบ่าวพง...

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    เว้าตามตัวหนังสือครับผมอ้าย...เอิ้นผมน้องเด้อครับอายุผมน้อยกยุย้านบาปครับ555

ถ่ายรูปงามน้อค่ะ มาไครดอกบัวงามๆ

ขอโทษขออภัยหลายๆค่ะแปลคำเว้า(คำพูด)น้องผิดความหมาย T T
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ร้อยหมื่นพันไมล์ไกลบ้าน; 15-03-2013 at 21:50.
    LET IT BE...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    ใกล้เมษาใกล้เวลาจะพบพักตร์
    สุดทีรักฉันเพ้อละเมอหา
    นั่งนับวันใจลอยคอยเวลา
    อยากเห็นหน้าเธออยู่ทุกคืนวัน

นวลเจิดจ้าดั่งกลางวันแสงจันทร์ส่อง
    เพียงเราสองก็คือเธอกับฉัน
    เจดีย์ทรายเคยร่วมก่อวันสงกรานต์
    ถึงวันนั้นโปรดเถิดจันทร์อย่าเลือนแรม

พอกำก่านำมาแจมครับท่านสหาพง

ม่วนครับอ้ายหนุ่มลาวไกล้สิฮอดตรุดสงกรานต์แล้วสิได้เมือบ้านอีกแล้ว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อีหยังสิปานนั้น

จำได่ซำนี้ละ ก๊าบ สหาย พงงงงง ฟังขะเจ้า มา มาเหงานำ พะนะ

นกเขาตู้พรากคู่กะยังขัน กาเวาวอนพรากฮังกะยังฮ้อง
    น้องพรากอ้ายคำเดียวบ่เอิ้นสั่ง คันบ่เอิ้นสั่งใกล้ขอให้เอิ้นสั่งไกล จำได่ซำนี้ละ ก๊าบ สหาย พงงงงง ฟังขะเจ้า มา มาเหงานำ พะนะ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    "คิดฮอด....บ้าน"

ใกล้สงกรานต์เวลาพ้น ผ่านอีกฝนคนคึดต่อ
    ผู้เฒ้ารอ...คองคอยถ่า ลูกหลานน้อยโค้งต่าวคืน
    รอวันคืนอยู่พบหน้า เว้าม่วนจาพาใจชื่น
    คอยวันคืนมาปีแล้ว....สงกรานต์นี้คงพ้อกัน... พ่อแม่เอ้ย

:l- แจมนำ คึดออกส่ำนี้ก่อน

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย นู๋น้อย; 18-03-2013 at 17:56.

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    นกเขาตู้ฯ ของ(แม่)ชบาไพร บ่แม่นบ่ครับอ้ายอีหยังฯ จำบ่ได้ดอกจำได้แต่ว่าม่วนแล้วกะเสียงดี