หัวข้อ: มาเบิ่งผีบ้าซื้อกล้อง เด้อพี่น้อง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว

มาเบิ่งผีบ้าซื้อกล้อง เด้อพี่น้อง

ตอนกลางเดือน ธ.ค. 55 ที่ผ่านมา ผมเลาะหาซื้อ Memory Stick Pro-Duo
    มาใส่กล้อง SONY Compack ธรรมดาเฮานี่ล่ะ ย้อนอันเก่าไวรัสมันกิน เลาะหาทั่วสำโรงกะบ่มี
    สูนหลาย เลยแลนไปฮอดเซ็นทรัลบางนา ไปศูนย์ใหญ่มันเลย
    พอไปฮอด เห็น SONY A450 ตั้งเท่อเล่อยุในตู้หน้าร้าน พร้อมติดป้ายลดราคาจาก 19,900 เหลือ 13,900
    ยังอยู่โตสุดท้าย ผุข้ากิเลสขึ้นสั่นแล้วบาดทีนี้ คึดอยากได้ เห็นผู้อื่นเขาถือโก้นั่นหนา เลยอยากมีคือเพิน
    ทั้งๆที่เจ้าของบ่มีความฮู้เรื่องกล้อง DSLR เลย
    ประกอบกับราคาที่เทียบกับโตอื่นที่อยู่ในตู้แล้ว รูปร่างคือกัน แต่ราคา 2 หมื่น Up
    “อ้ายๆ โตนี้มันถ่ายหน้าชัดหลังเบลอได้บ๊อ” ผมถามเซล์ ย่อนเห็นตะคะเจ้าถ่ายสั่นดอก
    “ได้ยุครับ มาสิถ่ายให้เบิ่ง” ว่าแล้ว อ้ายเพินกะถ่ายให้เบิ่ง พร้อมกับอธิบายสรรพคุณของกล้อง บ่ว่าสิเป็นค่า F ค่า ISO
    ผมกะอือๆ ไปนำซือๆดอก บ่ฮู้จักหยังเลย มาเบิ่งผีบ้าซื้อกล้อง เด้อพี่น้อง มาเบิ่งผีบ้าซื้อกล้อง เด้อพี่น้อง คึดในใจว่าสิไปศึกษาทีหลังเอา
    หลังจากเพินลองให้เบิ่งแล้ว ตกลงกับแม่บ้าน เพินว่าให้เอายุ กะเลยซื้อ ...
    ตอนจ่ายเงิน ผมแนมเบิ่งเจ้าของร้าน+เซลส์ เพินยิ้มว่าสั่น สงสัยเพินดีใจที่ขายออก มาเบิ่งผีบ้าซื้อกล้อง เด้อพี่น้อง มาเบิ่งผีบ้าซื้อกล้อง เด้อพี่น้อง

โตนี่ล่ะครับ แกะกล่องเลย

มาเบิ่งผีบ้าซื้อกล้อง เด้อพี่น้อง

หลังจากได้มาแล้ว มาศึกษานำเว็บ พองูๆปลาๆนี่ล่ะ
    ช่วงปีใหม่มีโอกาศกลับบ้านแม่ออกทางขอนแก่น
    เลยได้ถ่ายฮูปมาฝากหน่อยนึง อดสาเบิ่งเอาเด้อครับ

ปิ้งหนูแม่สาว มันยาบๆพี่น้องผม

อ่อมบักหอยครับ

ดอกไม้ข้างเฮือน

มดแดงยุฮาวตากผ้า มันโสเหล่หยังกันบู๊หนิ

ลี่ถ่ายแม่ออก (แอบถ่าย)

พอมาศึกษาเบิ่งคักๆ จั่งได้ฮู้ว่า Nikon กับ Canon จั่งแมนแนวเพินฮิตกัน
    คึดเสียดายนำก้นยุครับ
    แต่กะบ่เป็นหยัง ซื้อมาแล้วกะออดสาใช้ไปสาก่อนเนาะ
    พี่น้องว่ามันคุ้มบ่ล่ะฮึ กับราคาที่ผมได้มา
    เล็กๆน้อยๆครับ นี่ล่ะเพินว่า ผีบ้าซื้อกล้อง ฮ่าๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย หยก ยโสธร; 02-04-2013 at 00:47.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มโบ้
    ของดีครับน้องหยกกล้องโตนี่ ค่อยๆศึกษารับรองซิเห็นข่อดีและข่อแตกต่างจากยี่ฮ่ออืนครับ กล้องแต่ละรุ่นแต่ละยี่ฮ่อมีข่อดีข่อเสียแตกต่างกันครับ และกะเรืองราคานำครับ มันกะคือโทรศัพท์ รุ่นไมกะออกมาเรื่อยๆ ว่างๆเอามาถ่ายม่องเล่นเรือใบนำกันกะได่ครับ รูปนี่กะถ่ายจากกล้องโตละ สามพันเก้าครับ ข่อดีของมันกะคือวาสามารถถ่ายรูปคนผูฮ่ายไห่เป็นคนหน่าตาดีได่ครับ555
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย หนุ่มโบ้; 02-04-2013 at 01:04.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว
    หาโอกาศไปยุครับอาวโบ้ บึงหนองบอนกะดาย
    วันหยุดหว่างหั่นแม่ออกเพินแอ่วไปสวนแข่ กะเลยได้พาเพินไป ครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    ชื่อ ชั้น และคุณสมบัติของ SONY กะบ่ด้อยดอกครับเรื่องกล้องถ่ายรูป อยู่ที่ว่าเฮาจะเอามาใช้ประโยชน์เต็มประสิทธิภาพมันบ่แค่นั้นละครับ ค่อยๆศึกษาไปครับเดี๋ยวกะเป็นมือโปรฯ SONY เพิ่นดังเรื่องกล้องถ่ายวีดิโอครับ แต่ละรุ่นแพงขนาด .....อันกล้องคอมแพค SONY ผมกะรำคาญคือกันครับย้อนเพิ่นใช้ Memory บ่คือยี่ห้ออื่น ต้องใช้ของเพิ่นอย่างเดียว แล้วกะหาซื้อยากพร้อม....ใช้ยุนี่ตอนนี้กะมีปัญาคือโฟกัสใกล้บ่ได้ เลยบ่ได้ถ่ายหยัง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    ผีบ้าซื้อกล้อง คือกันกับผีบ้าได้กบบ่น้อง555555
    บ่ขี่ล่ายดอกนาของเขากะดีคือกันโซนี่..มีแบรนด์เนมในตระกูลดีด้วยหล่ะ
    ใช้ทำงานอยู่ซู่มื้อนี้กะโซนี่..แต่เป็นรุ่นคอมแพคดึกดำบรรพ์ โยนแล้วโยนอีก
    อยากให้มันพังสิได้ซื้อของใหม่แหน่ มันก็ไม่ยอมพังซักที่ เลยต้องยอมทนใช้
    ปล..กล้องกะคือเมียนั่นหล่ะใช้ไปดนๆมันกะสิฮู้ใจเอง
    ถ้าใจฮ้อนกะลองไปแถวกรมยุทธศึกษา สถานีรถไฟสามเสน หมอพลพระยาแล
    รับปรึกษาปัญหากล้อง..ค่าคายอ้อบ่แพงปานได๋ดอกตี๊ ไปคิดกันที่ปั้มฮ้าง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มลาวสาวขะแมร์
    สุดยอดครับ อยากได้นำจักโตอยู่กล้องดีๆ กะดาย คะเจ้ามีผ่อนหลายๆ งวดบ่น้อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    ยอดฝีมือบ่ได้วัดกันที่กระบี่ ฝีมือดีแค่ไม้กะด้ามกะหล้ำหัวดาบเหล็กไหลให้เลือดย้อยได้คือกัน อิอิอิ
    ฝีมือดีอยู่ครับ ถ่าถ่ายฮูปแม่ออกให่งามได้ กะถือว่า ท่่านเป็นสุดยอดจอมยุทธแล้วครับ (ผุ่ข่าบ่เคยถ่ายฮูปแม่ออกให้งามได้จั๊กเืทื่อ 5555)

รุ่นนี้ ถือว่าใช้ได้อยู่ครับ ใช้isoสูงๆ ภาพกะยังคมอยู่ครับ จำบ่ผิดน่าจะใช้ sd card ได้

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    โอ้ว เยี่ยมขอรับ....แล้วท่านจะลืมกล้องคอมแพ็คไปอีกนาน...

อย่างไรก็ตาม กล้องเป็นเพียงแค่ส่วนประกอบของการถ่ายภาพ

มุมมองของการถ่ายภาพก็เป็นเพียงแค่ความรู้สึกส่วนตัว

ความชอบ ความสนุก และรักที่จะทำในสิ่งที่เราชอบ คือความสุขที่หาซื้อที่ไหนไม่ได้ครับ

Moderators สัญลักษณ์ของ สหายพง
    ผมมากับรถผ้าป่า
    ถ่ายรูปบ่อยๆดูรูปบ่อยๆแล้วจะดีเองครับ A450 ก็ไม่ธรรมดาครับเปิดตัวแรกๆกะ2หมื่อนต้นๆครับ
    ถ้าไห้เปรียบกับรุ่นอื่น A450 ก็เท่ากับ 500D ของแคนนอนครับ เพียงแต่ไม่มี liveview ครับผม