หัวข้อ: ตำมั่ว สูตรมั่วๆไกลบ้าน

เมนูอาหาร วิธีทำอาหาร ตำมั่ว สูตรมั่วๆไกลบ้าน

ตำมั่ว

ตำมั่ว สูตรมั่วๆไกลบ้าน

ตำมั่วไกลบ้าน เครื่องปรุงส่วนประกอบก็แล้วแต่สิหาได้ตามรูปเลยค่ะ

มีหมากหุ่งสับ(พระเอก)
    นางเอกหลายๆท่าน ดังนี้ 5555 มี
    หน่อไม้เหลืองต้มซอย
    ผักกาดดองซอย(ที่เฮ็ดไว้แหละค่ะ อิอิ)
    ชะอมลวก
    ผักบุ้งลวก(ใบมันเทศค่ะ)
    กะหล่ำปลีซอย
    ถั่วฝักยาวหั่นท่อน
    หมากกอกสุก(แช่แข็งค่ะ)
    มะเขือเทศ
    มะนาว
    น้ำปลา
    น้ำปลาร้า

วิธีการ
    หย่าวโลดคือพี่ปุ้ยว่าน้อค่ะ อิอิ

ใส่ข้าวปุ้น(ขนมจีน) ปลากรอบ เพิ่มความแซ่บ ฮ่าๆๆ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ร้อยหมื่นพันไมล์ไกลบ้าน; 04-04-2013 at 03:45.
    LET IT BE...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ณัฐ ภูไท
    อุ้ยจังแม้นเพิ้นมั่วคักน้อจักแม้นใส่หยังแหน่บ่บอกฮอดสว่นผสมเจ้ากะด๋ายหนอ่ยแต่เบิ่งสีสันกะน่ากินยุคือสิได้รสชาดแซ่บเวอร์อยู่ดอกน้อ

รสพอไปวัดไปวายุค่ะคุณณัฐ ลงส่วนผสมให้ใหม่แล้วเด้อค่ะ อิอิ

Moderators
    บล็อก
    2
    โอ้ยยยน้องหน่อยเฮ็ดบาปเอื้อย แค่เห็นรูปก็ได้แต่กลืนน้ำลาย
    แบบนี้ต้องเปิดร้านตำมั่ว รับรองว่ารวยโลดจ้าน้อง
    ตกลงว่ามาเที่ยวงานสงกรานต์อยู่วัดได้บ่จ้า สิได้ฮู้จักกันไว้แน้
    เผือสิได้เฮ็ดแนวกินเก่งคือน้อง ปลายจวักแบบนี้สุดยอดเลยจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jinnawat90
    หน้าตาก็เป็นตาแซ่บอยู่คับ แต่หน้านี้อากาศร้อน เชื้อโรคก็หลาย ระวังเรื่องอาหารการกินกันด้วยเด้อเอื้อย ช่วงนี้โรคท้องร่วงมันเป็นกันหลายค้าบ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนคลองห้า
    ส่งมาทางคลองห้า จักจานแน่เด้อครับผม น้ำลายไหลครับผม ดีนะเห็นแต่ภาพ หากมีกลิ่นนำสิดีมากเลยครับผม

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    มีบักกอกพร้อมคือสินัวเนาะคะพี่หน่อย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    เป็นตาแซบยุครับตำใส่บักกอกพร้อม เว้ามาละอยากกินเด้

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ eakinjan
    มั่ว มั่ว ไป แต่กะคือซิแซบอยู

พี่พวงพะยอม ดีใจและเป็นเกียรติหลายๆที่พี่ชวนค่ะ แต่น้องคงเอาไว้โอกาสหน้าเนาะค่ะื ช่วงสงกรานต์น้องคงไปบ่ได้ค่ะ อยากไปหลายๆแต่ติดทางนี้ยังคงวุ่นๆอยู่ค่ะ เอาไว้โอกาสหน้า งานหน้าเนาะค่ะ หวังสักวันคือกันค่ะว่าคงจะได้เจอและฮู้จักพี่ค่ะ

น้องjinnawat90 ขอบคุณหลายๆค่ะ กลับบ้านเอื้อยก็บ่ได้กินเมนูนี้ ย่านท้องเสียค่ะ พอเฮาทำเองทุกอย่างน้อค่ะ (ปลาร้าเอื้อยก็หมักต้มเอง ฮ่าๆๆ) เลยบ่ค่อยห่วงเรื่องความสะอาดค่ะ กินแล้วลมบ่เย็น อิอิอิ

คนคลองห้า จัดไปค่ะ ในอนาคตบ่แน่น้อค่ะ เทคโนโลยีใหม่ๆ มีมาสุมื้อ

น้องหน่อย แซบนัวจ้า รสหวานๆ เข้ากันดีหลายกับตำปลาร้าเนาะค่ะ

คุณsuny ขอบคุณหลายๆค่ะ

คุณeakinjan พอไปวัดไปวายุค่ะ ฮ่าๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ร้อยหมื่นพันไมล์ไกลบ้าน; 06-04-2013 at 01:10.

Tags for this Thread