หัวข้อ: ทำบุญตั้งโรงทานวัดผาเกิ้ง จ.ชัยภูมิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    สาธุ อนุโมทนาบุญนำครับอ้ายพล ดีใจนำครับได้เฮ็ดบุญเฮ็ดทานในช่วงเทศกาลสำคัญของบ้านเฮา ปีนี้บ่ได้ไปไสผมอยู่เวรยาว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ขออนุโมทนาสาธุนำเด้ออ้ายดีเจพลครับผุมีเวลาจั๊งหาบุยพ้อ
    ดีแล้วครับที่แต่ละปีได้ไปเฮ็ดบุญพร้อมแม่ออกกะถือว่าได้สร้างกรงครอบเฮาไว้ในชาติหน้าครับ(แมนบ่อ้ายพล)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ฮักณ.ทุ่งใหญ่
    อนุโมทนาสาธุบุญนำครับผม สาธุ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เขย ตระการ
    อนุโมทนาสาธุนำเด้อครับอ้าย
    ส่วนจะของตื่นรอใส่บาตรยู่หน้าบ้านกะเกือบบ่ทัน 555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์

ความเยือกเย็น

ขออนุโมทนาบุญนำเด้ออ้ายพล บรรยากาศแบบนี่ tavan ไดไปเห็นมาหลายหม่องแล้ว เป็นตาสะออนคัก เป็นพลังศรัทธาอย่างแท้จริง กั่วสิสำเร็จแต่ละอย่างเบ้ืองหลังนั่นเม่ือนคัก ต้องต่ืนแต่เช้าช่วยเตรียมของต่างๆ
    ให้ได้บุญหลายๆเด้อ ให้เจริญก้าวหน้าในหน้าที่การงาน มีความสุขสุคนเด้อ สาธุ:*-:*-

ปฏิบัติธรรมช่วงเดือนเม.ย. ปีนี้ไม่ได้ไปจำศิล
    เวลามีน้อยไปโน้นไปนี่ ก็เลยไปทำวัตรเย็น
    ตอนเช้าก็ทำครัวช่วยโรงครัวหั่นผักจ้า
    และตักบาตรตอนเช้าจ้า

ผลบุญในการไปทำบุญครั้งนี้
    ขอให้พี่น้องทุกท่าน
    มีลาภผลพูนทวี มั่งมี ศรีสุข
    บุญรักษาบารมีคุ้มครอง
    ลูกหลานและครอบครัวด้วยเทอญ

สาธุ สาธุ สาธุ อนุโมทามิ

Tags for this Thread