เคยฮู้สึกเบื่อบ่ครับกับโต๊ะทำงานที่เหมือนเดิมทุกวั้น ทุกวัน
สำหรับผมกะอาจสิมีบ้างนิดหน่อยเป็นบางเถื่อ ผมรักแล้วกะมีความสุขหลายครับกับงานที่ทำอยู่ทุกๆวัน ยิ่งเจองานที่ยากๆแล้วผมยิ่งชอบ มันท้าทายดีครับ จิบกาแฟไปนำ ทำงานไปนำ ฟังเพลงไปนำมีความสุขหลาย

งานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุข

เว้นเสียแต่ "ลูกพี่" มันสิบ้าอารมย์เสียโดยบ่มีเหตุผล นั่นแหละเป็นเพียงเหตุผลเดียวถ่อนั้นที่สิเฮ็ดไห่ผมอารมย์เสีย แล้วกะเบื่อโลกที่สุด บางเถื่อคึดอยากลุกหนีไปซื่อๆแต่กะต้องทนเพื่อสิ่งเดียวที่ทุกคนต้องการนั่นกะคือ "เงิน" ที่สามารถบันดาลสุขได้ในหลายๆอย่าง ถึงสิบ่ได้ทั้งเหมิดกะตาม
..จ้าก..บ่ฮู้มื้อใด๋ทนบ่ได้ กะโตใผโตมันเด้อลูกพี่เด้อ...งานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุขงานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุขงานคือเงิน เงินคืองาน บันดาลสุข

บ่มีหยังดอกเด้อครับ จ่มซื่อๆนี่หละ