หัวข้อ: วันนี้ที่....รอคอย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    ดีใจนำเด้อครับ ที่เดินทางใกล้ถึงจุดหมายปลายทางที่ตั้งไว้แล้ว อีกบ่ดนครับแค่สี่ปี บ่ต้องนับมื้อนับเว็นเผลอแป็ปเดียวก็ถึงแล้ว และก็ดีใจกับลูกสาวทั้ง 2 คนของเอื้อยเด้อครับ(ขออนุญาตเอิ้นเอื้อยครับ) อีกบ่ดนกะจะจบมาเป็นบุคลากรที่มีความรู้ความสามารถ สิได้ซ่อยกันดูแลพ่อแม่ในอนาคตต่อไป พร้อมกับนำเอาความรู้มาพัฒนาบ้านเฮาตามที่ตั้งใจไว้เนาะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ jinnawat90
    ขอแสดงความยินดีและดีใจนำหลาย ๆ เด้อครับเอื้อย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เปี๊ยกครับ
    ขอแสดงความยินดีและขอเป็นกำลังใจให้พี่ครับเห็นแล้วเป็นครอบครัวที่อบอุ่นมากครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนสกลไกลบ้าน
    ชีวิตเจ้าเป็นตาออนซอนน้อคุณน้องพวงพยอม ทางนั้นเขาเกษียณอายุทอได๋น้อ จังได๋ก็จะติดตามเป็นกำลังใจให้น้อจ้า

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    อ่านแล้วก็ภูมิใจนำค๊าพี่ สู้ ขยัน อดทน จนได้ดี คนดีอยู่ไหนก็พบแต่ความสำเร็จ :b-b

อยู่เมกาประกันสุขภาพมีความสำคัญอันดับหนึ่ง ถ้าไม่มีประกันตายอย่างเดียวเลยคะ
    ผ่าตัดแพงมากๆ ขนาดฉันถอนฟันคุด 4 ซี่ พันกว่าเหรีญ เงินไทยก็เกือบสี่หมื่น
    ดีที่มีประกันจ่ายส่วนหนึ่ง ปุ้ยก็จ่ายส่วนหนึ่ง

ถ้าเป็นคนไม่มีรายได้ ไม่มีบัตรประชาชน รักษาฟรีจ้า
    คนทำงานไม่มีเงินพอจ่าย ยึดบ้าน ยึดทรัพย์สิน เหอๆ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ได้อ่านของเอื้อยพวงพยอมแล้วเหลียวมาเบิ่งของจะของมันคือเหลืออีกโดนแท้...จักสิได้เมืออยู่เมืองไทยคือคะเจ้าบ่บุ..

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    อ่านกระทู้พี่พวงยามได๋ รู้สึกคือได่เบิ่งหนังชีวิตที่จบอย่างแฮปปี้เอนด์ดิ้งแม่ะจ้า
    เฮ็ดให้มีกำลังใจไปนำ รู้สึกอิ่มอกอิ่มใจนำอย่างบอกบ่ถืกค่ะ น้องเอาใจส่อยอีกแรงเด้อค่ะ.
    มองต่าง..อย่างปลง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ commo
    เป็นแบบอย่างและกำลังใจให้พี่น้องบ้านมหาเฮาอย่างที่สุดเลยเนาะคับ สำหรับเอื้อยพะยอมคนงาม ได่อ่านเรื่องราวของเอื้อยยามได๋กะเฮ็ดให่มีกำลังใจ มีไฟที่สิต่อสู้กับชีวิต กันต่อไปในยามที่ใจหมดแฮง ซุมเฮาแค่อยู่ไกลบ้านแต่กะยังอยู่ในแผ่นดินไทย แต่สำหรับเอื้อยและพี่น้องเฮาที่อยู่ต่างแดนกะคงสิบ่ต้องถามเนาะคับว่าสิคึดฮอดแผ่นดินไทย คึดฮอดบ้านเคยอยู่ อู่เคยนอน กันขนาดได๋ กะขอเป็นกำลังใจให่สำหรับเื้อื้อยพะยอมแล้วกะพี่น้องบ้านเฮาผู่ไกลบ้านสู่ขู่สู่คนเนาะคับ....

Moderators
    บล็อก
    2
    สวัสดีจ้า

ขอบคุณหลายๆสำหรับกำลังใจให่เอื้อยน้อจ้า
    น้อง SUNY
    น้อง jinnawat 90
    น้องเปี๊ยกครับ
    เอื้อยคนสกลไกลบ้าน
    น้องปุ้ย
    น้องสาวเมืองยศ
    น้องมิก
    น้องCOMMO

เอื้อยเสนอแง่มุมและข้อคิดในชีวิตที่เป็นความจริงจ้า ลูกอีสานเฮาบ่ยอมแพ้ต่อความลำบากคือกันน้อจ้า
    และการมีศีลธรรม คุณธรรม การเฮ็ดความดี ก็ย่อมพาชีวิตให่ได้พบสิ่งที่ดีเสมอ ตามสัจธรรมที่ว่า ทำดีได้ดี น้อจ้า
    :*-:*-:*-:*-:*-:*-:*-

ศึกษาหาความรู้
    ขอแสดงความดีใจนำเด้อพี่พวงพะยอม

อีกสี่ปีกะยังบ่ด่นป่านใด๋เดี๋ยวกะได้เมืออยู่บ้านเฮาแล้ว

แต่ว่าน้องนี่คือสิได้ถ้าหลายปีอยู่ดอกเผื่อสิได้มืออยู่บ้านเฮา

Tags for this Thread