หัวข้อ: เทียวเดินทางกลับบ้านไปสร้างฝันกับหาเลาะกิน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ suny
    ภูมิลำเนา มหาสารคาม ทำงาน ประจวบ
    ยินดีนำครับกับเฮือนใหม่หลังงามๆ เป็นตามีความสุขเนาะครับไปโฮมกันพร้อมพี่พร้อมน้อง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ จ่ายงค์ อุดร
    บล็อก
    1
    ขอแสดงความยินดีนำครับอ้าย ผมกะคือสิบ่โดนดอกครับ สิหาโอกาสไปปักเสาเอกทางอุดรคือกันหล่ะครับ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ขอแสดงความยินดีนำเด้ออ้าย ขอให้เฮงๆ เป็นบ้านพาโชค
    หลังแค่นี่กำลังดี หลังใหญ่หลายคร้านกวาดบ้าน ถูบ้าน
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เขย ตระการ
    บ้านกะงาม เจ้าของบ้านกะใจดี ว่าแต่ตระกูลนี้มีหลานสาวบ่น้อ!!
    จองให้น้องฟลุ๊คจักคนแนเด้อพี่อี๊ด 555 :b-b:b-b

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ลุนนี ศรีเกษ
    ศรีสะเกษ กรุงเทพ จอมเทียนชลบุรี
    บล็อก
    1
    .....บ้านนี้ดี อยู่สุขสบาย เจริญร่ำรวย......
    (เอาไปเเขวนติดข้างเฮือนเดอจ้า) อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ คนภูหลวง
    ขอขอบคุณพี่น้องบ้านมหาที่ให้กำลังใจคนภูหลวงมาตลอด
    ลุนนี ศรีเกษ: สิหาตัวหนังสือไม้แกะสลักงามๆไปติดครับป้า
    เขย ตระการ : ไปจองเอาโลดตู้ มีแต่หลานสาวเหลนสาว ย้านแต่น้องฟลุ๊คมักแต่ไฮโซคือพ่อเพิ่นนั้นละ
    pui.lab : อยากได้หลังใหญ่อยู่ครับ แต่บ่มีเงิน
    จ่ายงค์ อุดร : ดีครับผมกะเฮ็ดเอาไว้อยู่ยามเฒ่า
    suny : คันกลับเมือบ้านเทื่อใด๋บ่อยากกลับจักเทื่อย้อนอบอุ่นนำพี่-น้อง
    lungyai1123 : แม่นไปหยังหน้าวิทยาลัยการอาชีพวังสะพุงละครับลุง ไปส่งค่าหน่วยกิจติครับ
    คนจนผู้ยิ่งใหญ่ : ขอบคุณครับ
    pcalibration : ขอบคุณครับอ้ายพี 21 พ้อกันพัทยาเด้ออ้าย
    หยก ยโสธร : สู้ๆ บ่าวหยกอีกบ่ไกลดอก โตไปไวก่ออ้ายอีก
    อ้ายพจน์ : ได้เลยอ้ายสำหรับอ้ายพจน์จัด VIP ให้ (จักคนหรือบ้านน้อเนี้ย)
    คนตระการ : มื้อหน้าไปเที่ยวเมืองเลยเด้อบ่าวเอ๋
    ทิดแหล่ : ขอบคุณครับอ้ายทิด
    พวงพะยอม : ขอบคุณครับเอื้อย นอนสามมื้อตอนขึ้นบ้านใหม่ฝันดีคัก
    เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์ : ครับเมือบ้านเทื่อใด๋บ่อยากกลับมาย้อนบรรยากาศนี่ละ

ตอนนี้กะติดป้ายหาคนมาไล่ปลวกให้ซำซาเฒ่า เผื่อได้มาซื้อน้ำปูน้ำปลาให้ผู้เฒ่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ได้บ้านหลังงามแท้น้ออ้าย อิจฉากะต๊อบเพิ่นเด้ แนวอยู่แนวกินกะสมบูรณ์คักเนาะอ้าย
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า