ก่อนอื่นกะขอกราบงามๆ สวัสดีพี่น้อง อ้าย เอื้อย บ้านมหาซู่คนเด้อครับ
หัวกะสิหัดโพสเด้อครับ ปกติลงต๊ะเฟสเพราะว่ามันง่ายครับ
หลายปีแล้วครับที่ผมเพียรพยายามสร้าง พยายามแปลงผืนดินของพ่อ
ให้อุดมสมบูรณ์ มาฮอดปีนี้กะไคแน่แล้ว ใจกะอยากปรึกษาพี่น้องนำครับว่า
ต่อไปเดินแบบได๋ดี

บ่อฮู้ว่ารูปลงถืกบ่น่อบาดนิ

อันนี้เป็นตัวอย่างเล็กๆน้อยๆครับ บ่อกะขุดช่วงเดือนพฤษภาที่ผ่านมานี่หล่ะครับ
ตอนนี้ในบ่อกะปล่อยปลากินพืชหลายอย่างอยู่ครับเทิ่งปลานิล ปลาตะเพียน ปลาขาว
ส่วนสวนไผ่กะเข้าปีสามแล้วครับ
ตอนนี้กำลังว่าสิลงถังน้ำจัก5000ลิตร พอได้หดกกไม้
เอื้อยอ้ายผู่ได๋ฮู้จักม่องขายถังถืกๆกะบอกแน่เด้อครับ
สิได้ไปหาซื้อไปสร้างต่อครับ