หัวข้อ: ร่วมงานบุญหมู่บ้าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ น้องป้อม

ร่วมงานบุญหมู่บ้าน

สวัสดีจ้าพี่น้องไทบ้านมหาทุกๆท่านค่ะ นานแล้วน้องป้อมเองบ่ได้เข้ามาในบ้านหลังนี้ แต่กะยังบ่ได้ลืมเด้อจ้ายังคิดฮอดคิดถึงกันคือเก่าจ้า มื้อนิกะวาจิมาขอบันทึกความสุขที่ได้เข้าร่วมงานบุญอยู่บ้านจ้า นานๆสิได้ร่วมกิจกรรมในหมู่บ้านนำเพินจักเทื่อร่วมงานบุญหมู่บ้านข:)ร่วมงานบุญหมู่บ้าน
    มวนหลายจ้า หมู่บ้านน้องป้อมได้จัดงานวันที่ 12 สิ่งหาขึ้นพร้อมกับจัดงานขึ้นบ้านใหม่ให้กับหลวงปู่อุดมชัย(ปู่ตา)ภูมิรักษาหมู่บ้านใหญ่หมู่บ้านอยู่เย็นเป็นสุขจ้าเก็บภาพความสุขเล็กๆน้อยมาฝากมาเก็บไว้ในไดอารี่เล่นนี่จร้า

หลังจากจัดงานวันแม่แล้วกะขอเก็บภาพนางรำร่วมถ่ายรูปกับพ่อผู้ใหญและพ่อกำนันไว้เป็นที่ระลึกก่อนค่ะก่อนจิเริ่มพิธีขึ้นบ้านใหม่ปู่ตาร่วมงานบุญหมู่บ้านร่วมงานบุญหมู่บ้าน

นางรำแบบเมื่อยค่ะรำมาแต่จากวัดมาถึงศาลหลวงปู่กะระยะทางกะไกลรำมาตลอดทาง

เขาแบบมือขอหยังกัน(งงยุพุเดียว555555) หลวงปูเพิ่นแจกเงินขวัญถุงจ้าเห็นเขาไปกะไปนำเขา

พอมาถึงบ้านใหม่ปู่ตานางรำกะเริ่มออกท่ารายรำค่ะ,,โปรดสังเกตุสองแถวเด้อจ้าแถวหนึ่งมีแต่สาวสำน้อยอีกแถวกะมีแต่,,,,,,,,ร่วมงานบุญหมู่บ้านร่วมงานบุญหมู่บ้าน

สังเกตุเมิงวาคนหลายคักจ้าน้องป้อมเองกะยังได้ยุหลังเพินเขาไปบ่ได้

เบียดเขามาได้กะขอรดน้ำมนต์แหน่จักหน่อย,,,สาธุขอให้น้องป้อมได้แฟนพุฮู้ได้ชู้พุงามนำเขาแหน่เด้อจร้้าร่วมงานบุญหมู่บ้านร่วมงานบุญหมู่บ้านร่วมงานบุญหมู่บ้าน

เอารูปลงได้แค่นิจ้าร่วมงานบุญหมู่บ้านร่วมงานบุญหมู่บ้านมันโหลดยากแต่กะมีความสุขค่ะที่ได้เห็นชาวบ้านร่วมมือร่วมใจสามัคคีกันจนงานสำเร็จได้
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย น้องป้อม; 24-08-2013 at 09:32.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หลอดปอดป่อง
    รูปพระรูปสุดท้าย คล้ายเณรคำน้อครับ อิๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ น้องป้อม
    555555+++บ่แมนจร้า ๆ บ่แมนเณรคำ เลาเป็นพระมหายุบ้านจร้า...

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ประเพณี วัฒนธรรม ท้อง ถิ่น เห็น แล้ว อบอุ่น ครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    โอ้ว ป๊าดด เห็นแล้วอิ่มบุญอิ่มใจครับน้องป้อม