หัวข้อ: แกงเนื้อไส่บักอื๋อ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ

แกงเนื้อไส่บักอื๋อ

หลังจากห่างหายไปนานบ่อค่อยได้เ้ข้าครัวเฮ็ดแนวกินโดนแล้วเพราะยากนำเวียกนำงาน

มื่อนี่ปลอดโปร่งเพราะได้หยุดหลายมื้อ ส่งข่าวไปทางปั้มบางจากกะเงียบ หมวดเหลืองกะ

มิดหาแนวกินก่อนนากะเลยไปตลาดนัดเลาะบ้านได้เนื้องัวกับบักอื๋อมาเปี่ยงหนึ่งลงมือเลย

ครับ

เอาเนื้องัวไส่หม้อตั้งไฟตำเครื่องปรุง พริก หอม กระเทียม ตะไคร่ ฉีกใบบักกูดไส่ล่งไป

ปรุงรสชาดเลยครับ ไส่น้ำปลาร้า รสดี ผงนัว น้ำปลา แล้วกะเติมน้ำลงไปหน่อยหนึ่ง อย่า

ไส่น้ำหลายเด้อครับมันสิล่วงน้ำแกงเนื้อไส่บักอื๋อแกงเนื้อไส่บักอื๋อ

พอเนื้อสุกกะไส่บักอื๋อลงไปเลยครับ ให้เนื้อเปื่อยจักหน่อยเด้อครับจั่งสิยั่มง่ายแกงเนื้อไส่บักอื๋อแกงเนื้อไส่บักอื๋อ

พอบักอื๋อเปื่อยกะไส่ผักคุณตู่ ต้นหอม ลงไป คนไห้บักอื๋อแตกน้ำแกงจั่งสิค้น

แล่วหล่ะครับแกงบักอื๋อไส่เนื้อ หอมหว่ยๆ แซบอีหลี เรื่องรสชาดถามจ่าเหลืองได้เลยครับเพิ่นการันตีความแซบครับ

เคล็ดลับเมนูนี้กะคือ เนื้อต้องติดมันนิดหน่อยครับ บักอื๋อต้องแก่จั่งสิมัน และที่ขาดบ่อได้กะคือผักอีตู่ครับ ขั้นบ่อไส่สิบ่อหอมน่ากินครับ

ขอบคุณทุกท่านที่แวะมาเบิ่งกะทู้ แล้วกะเวปบ้านมหานำครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    กับข้าวเหนียวฮ้อนๆเนาะ ลูกโดดนำ แซบครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ขอบฟ้า
    โอ้ยยยยยย หิววววววข้าว มาพ้อแนวมักอีกแล้ว จักถ้วยแนเด้อจ้า เปนตาแช่บหลายจ้า :l-

เมิดยังน้อจ้า มาเป็นตะแซบ บักอึคือสิมันดีน้อจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

..ป้าดโธ..หลอยเฮ็ดยามบ่มีคนไปยาม...555

..ได้ชิมนำ 2 เทื่อแล้วเมนุนี่..แซบอีหลีครับ..จ่าเหลืองเลาบ่แซบแต่แกงใส่ผักขาหละแนวอื่นแซบเบิด..

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

อายหน้าแดง

เป็นตาแซบจ้าอ้าย อาทิตย์ก่อนขามป้อมกะแกงบักอื๋อใส่ไก่จ้า
    บ่เคยแกงใส่เนื้อจักเทื่อ แต่คึดว่าน่าสิแซบคือกันเนาะ
    มีโอกาสสิลองเบิ่งเด้อจ้า
    แม่นอิหลีล่ะ เมนูนี้ขาดผักอิตู่บ่ได้ อิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    เป็นธรรมซาดเน๊าะดาบนพ..ยามเอิ้นหามู่กะบ่มีผุได๋...บาดบ่ได้เอิ้นซาแม่นฮู้จักเวลาดีแท่นอมู่นี่

พายติ๊บเข่าย่างลัดท่งไปกินแกงบักอึนำ อ้ายศรีสะเกษก่อนแกงเนื้อไส่บักอื๋อ
    มื่อก่อนกะพายติ๊บเข่าย่างลัดท่งไปกินแกงเห็ดนำอ้ายดุลย์ แซ๊บเสยแกงเนื้อไส่บักอื๋อ
    มื่อนี่ไปทางศรีสะเกษก่อนจ่งไว้ให้แนเด้อแกงเนื้อไส่บักอื๋ออั่นๆๆเอาเนื้อติดมันตื่มแน บุยคักเด้ละเนาะ...

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    โอ..ตาแซบคักจ้าอ้าย น้องกะมักกินคือกัน แกงบักอึ ใส่เนื้อ ใส่ไก่ ใส่ปลาแซบเบิ้ด :l- ว่าแต่มีผักคุณตู่ใส่ ห๊อมๆ อิอิ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ฮ่าๆๆๆ เมนู นี้ สุดยอดเลย ครับ ไว้ ไปกระชับวงล้อมให้พี่นางแกงให้กิงแน่ เด้อครับ

Tags for this Thread