หัวข้อ: เมือยามบ้าน ออกพรรษา หายามลอบครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ อ้ายพจน์
    ข้าวงามเนาะครับเกี่ยวแล้วไปขายเกวียนละ15000 คือสิได้หลายเงินอยู่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว

ขอบคุณเอื้อยอ้ายซูคนเด้อครับ ที่เข้ามายามกระทู้

อ้ายคนจนผู้ยิ่งใหญ่ : บ่ได้ป่นเลยครับ ปิ้งกับตำบักหุ่งเบิดแล้ว มีอ่อมปลามาฝาก หาเบิ่งทางห้องอาหารอีสานพุ่นเด้อ

อ้ายชายอิสระ : เป็นเทื่อแรกครับ ขับรถจากบ้านไผ่ ฮอดลาซาลใช้เวลา 12 ชม. เมื่อยคัก

อ้ายคนตระการ : ไซบ่มีให้ยามดอกครับ ถ้ามีกะคือสิคักยุเด้น้อ จอบยามไซคืออ้ายหำเพินว่า

เอื้อยสาวเมืองยศ : แม่นยุครับ ผมกะบ่ได้กลับบ้านยามนี้มาหลายปีแล้ว ไปเห็นกะมีแฮงใจย่าวๆพุ่นล่ะ

เอื้อยมาลัยศรี : แม่นยุครับ บรรยากาศแนวนี้มีแต่ทางบ้านเฮาคือว่านั่นล่ะ

อ้ายเซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์ : ช่วงที่ผมไปเป็นช่วงที่น้ำลงแล้วครับ ก่อนหน้านี้อาทิตย์นึงพ่อใหญ่เพินว่าทางเส้นชนบท-มัญจา น้ำใหลพาดทางเลยว่าซั่น

เอื้อยพวงพะยอม : เอาบรรยากาศทางบ้านเฮามาฝากพี่น้องที่อยู่ไกลบ้าน พอได้หายคิดฮอดน้อครับ

เอื้อยมะเหมี่ยว : แล้วแต่ปีคือกันล่ะครับ ปีนี้ธุระหลาย เลยได้กลับดู๋

อ้ายอิ๊ด : อบต. กะเข้าที่สองนำเพินยุครับ คะแนนห่างจากผุที่เพินตกรอบ 3 คะแนน สุยปุดกะว่าได้

อ้ายพจน์ : ฮอดยามขายจักสิได้จักบาทดอกครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียงโหลศรีสะเกษ
    ออนซอนคักเนาะอาวหยก...ข้อยอยากเมื่อบ้านยามหน้านี่ละ...แต่ติดภาระกิจเฮดงาน เพราะน้ำท่วมอมตะ..ต้องอยู่เคลียร์งาน...อยู่เลาะได๋ล่ะ.....แถวบางปะกง.....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หยก ยโสธร
    ซ.ลาซาล บ้านเกิด อ.คำเขื่อนแก้ว
    อ้ายเซียงโหลศรีสะเกษ : หม่องเฮ็ดงานอยู่ในนิคมเวลโกรว์ครับ แต่หม่องพักอยู่ทางลาซาลพุ่นล่ะ :,1-