ตะย้ายกลับมายุบ้านกะมีโอกาศได้ไปเบิ่งนา สามเทีย ไปสูบปลา เอาข้าวไปหว่าน และนี่อีกเทีย ไปเบิ่งผลงาน ข้าวกะลังงามค่ะ ตำบลทะเมนชัย ลำปลายมาศ บุรีรัมย์ ปีนี่พ่อเฮ็ด 80 ไร่ นาตะของเอง 1o ไร่พอได้กินค่ะ ที่เหลือกะให้ขะเจ้าเช่า อีก สามเจ้า แม่นเฮ็ดหมดย้านตายก่อนได้ข้าวค่ะไปเบิ่งนานำกันค่ะ ดนเติบบ่เห็นบรรยากาศแบบนี่ เกือบ 200ไร่ นาข้าวอินทรีย์หมดเลย เพื่อเอาพันธ์ไปขายค่ะ ได้ศึกษาวิธีการของพ่อกะหลายปีตะเลาทำข้าวส่งกรม คัดสายพันธุ์ดีๆเพื่อให้พี่น้องได้ข้าวดีๆบ่มีพันธุ์อื่นปน ถือเป็นอีกอาชีพที่ดีมาก ไปเบิ่งนำกันค่ะ มีที่บรรจุกระสอบมาฝากนำค่ะ

เริ่มหว่านใหม่ๆค่ะ
ไปเบิ่งนานำกันค่ะ ดนเติบบ่เห็นบรรยากาศแบบนี่

บางไฮ่กะหว่านไปก่อนทยอยทำค่ะ พร้อมกันบ่ไหว

ไปเบิ่งนานำกันค่ะ ดนเติบบ่เห็นบรรยากาศแบบนี่

ขนข้าวปลูกไปนาค่ะ แดดๆบ่แม่นตะหญ้าตายคนกะสิตายนำมื้อนั่น

ไปก่อนเกี่ยวค่ะ น้ำเต็มคันนาไหลตลอดซอดทุกไฮ่ค่ะ ปลาย ตุลาคม

ปีนี่พ่อว่างามคัก นาหว่านค่ะ แต่กะบ่น้อยหน้านาดำ

ต้นเดือย พ.ย กะคือสิได้เกี่ยวค่ะ แต่น้ำยังเต็มนายุ ปลากะหลาย

ผลผลิตจากนาและจากที่รับซื้อจากชาวบ้านมาคัดพันธุ์ ส่งกรมการข้าวค่ะ

ส่งตามออเดอร์ เร่งผลิตให้ทันเพื่อจะได้ทันช่วงชาวนาทำนา ( ผลิตช่วง เดือน มกราคม ถึง มีนาคม ) [/SIZE]

มียี่ห้อ รับประกันโดยกรมการข้าว (ข้าวพ่อชนะเลิศการประกวดข้าวจังหวัด บุรีรัมย์ 3ปีซ้อน ได้ที่ สองของประเทศ ปี 55 สารพัดรางวัลรับประกัน

อีกแบบ แต่ผลิตที่เดียวกัน

ขอบคุณพี่น้องเข้ามาทักทายค่ะ :*-
เว็บบ้านมหาที่ให้พื้นที่นำเสนอ :*-