หัวข้อ: หมอนโคเชต์ทำสมัยเรียน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนของหัวใจ

หมอนโคเชต์ทำสมัยเรียน

ช่วงเรียน มันธยมจนถึงปริญญาตรี มีเวลาว่างแหน่ ทั้งเรียน อ่านหนังสือ เสาร์ อาทิตย์บ่ไปไส กะสิถักหมอนไว้ สารพัดไหมพรม ไหมโคเชต์ ผ้าคลุมตู้เย้น ม่านหน้าต่างใส่บ้านสองชั้น กระเป๋า แต่มื้อนี่สิเอามาฝากตะหมอนค่ะ ทำตามแบบและคิดเองค่ะ บ่เคยไปหัดเรียนจากไสเลย อาศัยความรักในงานฝีมือ กะเฮ็ดเบิ่ง ผลงานชิ้นแรกตะประถม กระเป๋าถือส่งครู ครูกะย่องหลาย เลยได้ทำมาเรื่อยๆจนเรียนจบ ขายแหน่ แจกนำเหลือแค่ที่เห็นล่ะค่ะ ไปเบิ่งนำกันค่ะ

เก็บหมอนซ้อนสองชั้นย้อนตู้ใส่บ่พอค่ะ

แบบนี่ทำจากผ้าค่ะ หมอนสม๊อค รูปฟักทอง เขียนแบบแล้วสอยตามค่ะ ยัดนุ่นทุกหน่วย ยากพอสมควรอันนี่ค่ะ

เบิ่งใกล้ๆค่ะ ตอนนี่เขาขายกันคู่ 800 บาท กะคิดว่าสิขายใช้หนี้ ธกส ยุ ถ้าเขาทวงมา หมอนโคเชต์ทำสมัยเรียน

อีกสีหนึ่งค่ะ คนล่ะแบบ คนล่ะลาย

หมอนโคเชต์ รูปหมูปีกุน ทำตามแบบ นับช่องถักค่ะ ยากอีกแบบ ผิดกะเป็นแนวใหม่จากหมูกะอาจสิเป็น...กะได้ หมอนโคเชต์ทำสมัยเรียน

ม้าลาย

แจกันดอกไม้ ทำตามแบบคือกันค่ะหมอนโคเชต์ทำสมัยเรียน

กระต่าย ปีเถาะค่ะ หมอนโคเชต์ทำสมัยเรียน

ปู ราศีกรกฏค่ะ

ราศีสิงห์ ปีเกิดตัวเองค่ะ

ห่านลอยน้ำ

ลายใยแมงมุม ผืนนี่ถักง่ายค่ะ สองมื้อแล้ว

ไหมพรมดอกไม้ เป็นดอกๆมาต่อกันค่ะ (แบบนี่ง่ายได้มื้อล่ะหน่วย ทำเป็นร้อยค่ะแบบนี่ ทุกมื้อนี่ อาทิตย์กะคือสิบ่ได้ดอก ) หมอนโคเชต์ทำสมัยเรียน

หมอนกลม

หมอนดอกกุหลาบ

รวมสารพัดสี ส่วนหนึ่งที่นำมาค่ะ

นี่เสื้อทำค้างไว้ จนปานนี่กะบ่แล้ว ยากงานหลาย หมอนโคเชต์ทำสมัยเรียน

หมอนทุกหน่วยเมื่อถักเสร็จแล้วจะต้องทำปลอกในเพื่อยัดนุ่น กะต้องวัดแบบให้พอดีกับหมอน เลือกสีผ้าข้างในให้ตัดกะสีหมอนเพื่อจะได้มองดูลายชัดเจนค่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนของหัวใจ; 31-10-2013 at 12:30. เหตุผล: ภาพไม่ขึ้นและวางภาพผิดค่ะ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ป๊าสสสสส สะออน ถักได้หลายเนาะ ฝีมือก็สุดยอดดด
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    งามอยู่ตั๊วะล่ะครู แฮ่ม ช่วงนี้ปล่อยของดุเนาะ สงสัยมีเวลาว่าง มา ๆ มีหยังเอามาแบ่งปันกันเบิ่ง ฮ่า ๆ ๆ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนของหัวใจ
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    งามอยู่ตั๊วะล่ะครู แฮ่ม ช่วงนี้ปล่อยของดุเนาะ สงสัยมีเวลาว่าง มา ๆ มีหยังเอามาแบ่งปันกันเบิ่ง ฮ่า ๆ ๆ
    ปล่อยของพะนะ บ่แม่นหนังงัวน้อยเด้อค่ะสิปล่อยไปหาไผ บ่ว่สงกะทำตัวให้ว่างค่ะ ย้อนคิดฮอดบ้านมหา ตั้งแต่ปิดกล่องเพลงกะล่องลอยปานผีปอบ แวะมาประจำทุกมื้อค่ะ มุดป่องขาดหม่องนั่นนี่แหน่ กะลังซอกข้อมูลยุค่ะ สิเอามาฝากอีกหลายเติบค่ะ :*-

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ปิดล่ะดีแล้ว ดีเจสิบ่ได้เมือย ฮ่า ๆ ๆ

ศึกษาหาความรู้
    บล็อก
    1
    งามๆทุกแบบเลยขอแบบหมอนสม๊อกนำแนจ้าสิเฮ็ดให้อึ่แม่อิอิเลาคือสิยิ้มบ่หุบกะหมอนลายดอกไม้ลายม้าลาย ขอบคุณล่วงหน้า khunram_nee@yahoo.co.th ขอแบบเด้อจ้า

Tags for this Thread