เป็นอีกเมนูครับ ที่ได้กินตอนกลับบ้านปีใหม่หว่างหั่น เก็บภาพมาฝากพี่น้องบ้านมหาผุเพินบ่ได้เมือบ้าน หรือว่าเมืออยู่แต่บ่ได้กิน
หนูพุกโตนี่ น้องชายหล่าไปใส่บ้วงได้มาโตใหญ่เติบ ถ้าซื้อเพินโตนี้สิตกอยู่ประมาณ 120 บาท (หลกขนผ่าท้องให้แล้ว) แพงกว่าไก่พุ่นเด้อครับ

วัตถุดิบ : หนูนา หรือหนูพุก (หนูนำตลาดบ่เอาเด้อ ปิ้งหนูพุก ตอนกลับบ้านปีใหม่ครับ ) เกลือ กระเทียม ผงนัว

ได้หนูมาแล้ว กะหลกขน ลนไฟเอาขนบั่วออก ผ่าท้องเอาเครื่องในออก ตัวหัว ตัดหาง ตัดตรีนออกนำ แล้วล้างน้ำให้สะอาด

ปิ้งหนูพุก ตอนกลับบ้านปีใหม่ครับ

หลังจากนั้นเฮากะหมักเครื่องครับ มื่อนี้หมักแบบโบรานบ้านเฮา ใส่แต่เกลือ กระเทียม กับผงนัวกะพอครับ บ่ได้ใส่พริกไทยกับซอส

ปิ้งหนูพุก ตอนกลับบ้านปีใหม่ครับ

หมักได้ที่แล้วเฮากะเอาขึ้นย่างเทิงเตาถ่าน ใช้ไฟปานกลางเด้อครับ เดี๋ยวสิใหม้ก่อนสุก

พอหนูสุกแห้งดีแล้ว กะยกลงแกะใส่จานกินกับข้าวเหนียวฮ้อนๆ แจ่วพริกผงจักถ่วยบีบบักกอกใส่นำ บ๊ะ เข้ากันขนาด
ลากันด้วยภาพนี้เนาะครับ เอาไว้พ้อกันกระทู้หน้าน้อ