หัวข้อ: เมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าว

เมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าว

สวัสดีครับ/ค่ะพี่น้องทุกท่าน
    เป็นยังไงน้อพี่น้องสมาชิกทุกท่านทั่งเก่าและใหม่ คงสบายดีกันนะ(ขออนุญาตพิมเว่าไทยเด้อค่ะ อั่นถ้าพิมเว่าลาวคนแก่ๆอย่างสาวหนองหานพิมช้าเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าว เฮ้อ มาบ้านมหาตอนใหน เวลาใหนทำไมไม่เจอท่านสมาชิกที่คุ้นหน้า คุ้นตากันบ้างเลย เงียบหายกันไปใหนนะ หรือว่ายุ่งงาน ยุ่งการนะ ตามบอร์ด หรือกระทู้ที่เคยเห็นก็ไม่ค่อยมีเลยรู้มั้ยว่าเค๊าคิดถึงทุกๆบอร์ด ทุกๆกระทู้นะ หรือแม้แต่บอร์ด กระทู้ขำขันตลกๆของพี่แพ ยังไม่มีให้อ่านเหมือนเดิมเลยอ่ะ
    เมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าวเอ.... หรือว่าไม่มีใครเงียบไปใหนหรอกเราเองต่างหากที่ไม่ได้เข้ามานานมากกกกกกก เลยต๊กใจไปเอง เอ๊าาาาา ขอเสียงหน่อยค๊าาาาาา สมาชิกบ้านมหาทุกท่านกลับมาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาาา ด่วนนนนนนนนนนนเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าว:b-b

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    เข้ามารายงานตัวครับ...

สมาชิกบางท่านกะเงียบ ๆ ไปอยู่ครับ ตามภาระหน้าที่ กับ สถานการณ์ที่เปลี่ยนไป...

เอื้อยเอง กะเงียบไปคือกันนั่นเด้ครับ...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวหัวเขียง
    ผมบ่ได้เงียบเด้อครับ ผมซุ้ม...เอาครับ /// รอจังหวะฮาๆ ค่อยโผล่ อิอิอิ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บ่าวสาเกตุนคร
    มาแล้วคับเลาะยุคุมื้อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    มิสบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ ติ๊กต็อค
    บล็อก
    3
    ยากยุเอื้อย นำไป อะเฟช อะบุคเด้อ
    :heart: ไทอุบล คนเมืองนักปราชญ์:heart:

http://up.how2phin.com/pictures/a46ce89bb69277bd7b1a2f0912d7cb05.gif

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    คิดฮอดคือกันเด้อจ้า นานๆได้เข้ามา จ้า ยากงานจ้า อิอิ
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มลำน้ำปาว
    โดน โดน จั่งได้เข้ามาครับ สาวหนองหานที่มีทะเลบัวแดงบ้อครับหรือว่าสกลครับ

เมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าว

ฮิ้วววว มาแว้วๆๆพี่ๆน้องๆมารายงานโต๋แย้วดีใจจังเลย
    1....เซียงเหมี่ยง/เป่นได๋น้อ น้องชายคนรูปหล่อ ดนเติบเนาะบ่ได้คุยกันเลย คิดฮอดคือเก่าเน้อ
    2....บ่าวหัวเขียง ขอบเจ๋อหลายๆเด้อที่คอยมาจอบ อั่นคือชื่อหัวเขียงฮึเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าวไทบ้านด๋ายยย
    3...บ่าวสาเกตุ(บุยยผุนี่พลาดบ่ได้ เพราะเป่นน้องชายฮัก พอแต่บ่มีห้องเพลงเฮาสองเอื้อยน้องกะเลยบ่ได้เสวนาฟังเพลงพี่เป้านำเลยเนาะเฮาจังได๋กะคิดฮอดเด้อๆเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าว
    4...ปริ้วววววววววววววว (น้องติ๊ก)มาทางด๋ายยยยยยยยยยยยยย ผุน้องสาวฮักที่ซู๊ด ฮิ๊วววๆๆๆๆๆๆ ดีเจ๋อเด้ หล่าคำแพง อั่นป้านางขอจองแถวหน้าเด้อในขบวนฟ้อนฮั่นเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าวห้ามลืมๆๆ รับปากป้าแล่วเด้ อั่นๆๆ ฮึบาดหนิติ๊ก ให้ป้านางไปมุดหาทางเฟสบ้ง เฟสบุ๊ค ป้ามาสิมีนำขะเจ้าบาดหนิ มันกะบ่ได้ปากนำกันแล่วบาดหนิติ๊ก ซั่นเอาแบบนี่เนาะเฮาเว่าหากันทางโทรโข่งเนาะสั่น
    5...หมูหวาน หมูส้มกะมาบาดหนิ ฮิ้ววววววววววววววเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าวเป่นแนวด๋ายน้องฮักผุแรกแฮกหมานเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าวอั่นป้านางถ่าอุ้มหลานเหลน ยุเด้อๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ
    สุดท้าย ท้ายสุดกะดีใจจนพิมมือฮอดสั่นคัก ตื้นตันใจในมิตรภาพของไทบ้านเฮาสุคู่ สุคนเนาะ ป้านางกะขอขอบคุณทุกๆท่านบ้านมหา และที่ลืมบ่ได้กะคือท่านเวบมาสเตอร์ค่ะ ที่เฮ็ดให้เฮาได้พบเพ้อกัน เนาะ ยังฮักแพงกันคือเก่าเด้อ มื่อนี่ป้านางสาวหนองหานกะคุยแค่นี้ก่อนเนาะ มื่อว่างงานอีกกะสิมาเว่านำอีกคือเก่าเด้อครับ
    สบายดีซุคนเด้อครับผ๊มมมมม:*-:*-:*-
    อั่นป .ล เมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าวทันสมัยเนาะปอลอ พะนะ เมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าวเกือบลืมตอบน้องผุถามว่า หนองหาน สกลนคร หรือว่าอุดร/ ขอเฉลยแว่เมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าว เป็นสาวหนองหานสกลนครครับผ๊ม ไทญ้อ ภูไทใจฮิ๊ดนี่ล่ะครับเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าวเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าวเมื่อสาวหนองหาน มาฮ้องเอิ้นหา มาถามข่าว
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวหนองหาน; 25-01-2014 at 19:41.

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    อยู่ดีมีแฮงคะพี่เจี๊ยบ อากาศก็เย็นๆ งานก็หลาย แต่ก็มีเวลาเล่นเนทอยู่จ้า ฮ่า

บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    คิดฮอดคือเก่าเด้อเอื้อย หายไปไสน้อคือนานแท่
    คิดฮอดเสียงเพลงม่วนๆยามไดสิได้ฟังอีกน่อ