แม่นผักใหมแม่นบ่ครับ ผมว่าผมเคยเห็นผักใหมกะคือจั่งซี่หละ
ผมเคยไปสุรินทร์ ผมเห็นอยู่แถวคันฮั้วเลาะๆถ่งนา กะเคยเห็นผุเฒ่าแถวนั่นเลาเก็บมากินกับป่น ลวกกะได้ กินดิบกะได้
ตะว่าผมกะบ่ได้ลองกินนำเผิ่นดอกครับ กะเลยบ่ฮู้ว่ารสชาดมันเป็นจั่งใด๋ ผุใด๋ฮู้ซ่อยบอกผมแหน่ครับ
บัดเถื่อนี่ผมมาเห็นยุปักษ์ใต้ ผมกะเลยบ่แน่ใจว่าแม่นแนวเดียวกันบ่ครับ
ขั่นกินได้ผมกะสิลองเก็บมากินลองเบิ่งครับ

ผักใหม ใช่หือบ่?

หน้าตาเป็นจั่งซี่หละครับ ผมลองเก็บใส่ปากเคี้ยวเบิ่ง บรึ๋ย...ขมเป็นตาหน่าย