หัวข้อ: ขนานนามวันนี้

joe
    Guest

ขนานนามวันนี้

ให้ค่อยอยู่ดีเยอเจ้า ผู้สาวสวรรค์สร้อย หุมแพง ซู้ขิ่น อีเฮียมเอย
    บัดนี้พี่ซินับมื้อไกลจากเจ้า พระนางน้องจากไป พี่แล้ว
    จักแม่นเวนยังน้อ มาจำจรจาก
    จิ่งได้พลัดพรากน้อง ทั้งซู้ พี่นี่นา
    สวัสดีครับอ้ายพี่สู่คน ผมบังเอิญเข้ามาในเว็บนี้แล้วถืกใจหลานขนาด มีแต่แนวมักทั้งหมอลำ เพลง ผญา ทุกอย่างที่ทางเว็บนี้ได้จัดขึ้น ก่อนอื่นผมขอแนะนำโตจักหน่อย ผมนี่ซือว่าอภิชาติท้าว คำวิเลิศสกุลชาย อยากซิบรรยายกลอน แนะนำทางอ้าย ผมนี่เนาอยู่ยั้งสารคามก้ำบ้านอยู่ บรบืออำเภอเค้าอีสานเฮาจำไว้แน๊ บ้านฮ่องไผ่ กำพี้ตำบลนั่นให้จื่อจำ เดี๋ยวนี่นั่นกำลังเฮียนศึกษา หวังอยากเอาปริญญา พอให้มีงานบ้าง อดทนเอาอดทนสู้ เดี่ยวนี้อยู่ปีสาม เรียนครูเจ้าให้เขาซา มหาวิทยาลัยมหาสารคามถิ่นสถานศึกษากว้าง ให้จำไว้จื่อเอาอ้ายเอ้ย........ขอชมเชยพี่เต็งแต่งผญาเพราะมากและอยากรู้จักพี่ทีมงานทุกคน หน้าจะมีการเข้าค่ายคุยกันท่องเที่ยวทางวัฒนธรรมแต่งผญาอีสานดูหมอลำ เสนอครับชาวอีสานมีน้ำใจอยู่แล้วน่าจะมีสมาชิกเยอะ เพราะเดี๋ยวนี้ผมก็ทำชมรมรักษ์ทางไทที่มหาลัย เกี่ยวกับศิลปวัฒนธรรมอยู่ครับ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand

Re: ขนานนามวันนี้

มาอ่าน และพยายามแปล อิอิ ล่ามไม่อยู่สักคน ทำไงดีเนี่ย

แปลไม่ออก แต่ก็ยินดีต้อนรับนะคะ ^_^

ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

บ่าวเต็งคนโก้
    Guest

ขอบคุณที่ชมเด้อน้องแก้วแก่นหล้า มาซ่อยกันเด้อ

บ่าวสายฟ้า
    Guest

สมมุตินามตามท้องเรื่อง ข้าน้อยเองมีว่า มือพิณสายฟ้า ...ผู้บ่ใหญ่บ่โต แต่ผู้ดก้หน้าตาดี เอ้าซำบายดีพี่น้องลุงป้าอาวาทั้งหลาย มาฮุ้ม มาตุ้ม มาโฮมกันเข้า

ศิลปิน นักแต่งผญา สัญลักษณ์ของ หญ้านาง
    ขนานนามนำแหน่จ้า...อิอิ
    น้องนี้นงนางเนื้อ หญ้านางคำเครือเกี้ยวก่าย คามวังแคนแดนทางท้าย อิสานใต้ต่ออุบล
    กุดปลาดุกตำบลก้ำ อำเภอเมืองที่เฮืองฮุ่ง ขอเซิญลุงบ่าวป้า อาวน้าแว่มายาม.............อิอิ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    หลานโจเอ้ย แมนมาลำ หรือมา เว้า จ๋ากล่าว เป็นาทางการ เป็นลูกหลาน สารคาม

ได้มาหยาม บอกนามพร้อม ป้านั่งซอม เบิงคำเว้า เห็นหลานเอา มาเว้าต่อ

จังแมนดีแท้แท้น้อ พอได้เห็น อ่านแล้ว ดีแท้แต่ละคำ เป้นตาลำ เป้นตาร้อง

เว้ามาเป็นทำนอง แมนลำร้อง ดอก หล่ะว่า เห็นปัญหยอกเห็นปัญยา กะว่าดีเอาฮ้าย

ซงไปได้ ยุดอกเด้อ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย chudhancock; 01-02-2010 at 01:55.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ chudhancock
    หลานโจเอ้ย แมนมาลำ หรือมา เว้า จ๋ากล่าว เป็นาทางการ เป็นลูกหลาน สารคาม

ได้มาหยาม บอกนามพร้อม ป้านั่งซอม เบิงคำเว้า เห็นหลานเอา มาเว้าต่อ

จังแมนดีแท้แท้น้อ พอได้เห็น อ่านแล้ว ดีแท้แต่ละคำ เป้นตาลำ เป้นตาร้อง

เว้ามาเป็นทำนอง แมนลำร้อง ดอก หล่ะว่า เห็นปัญหยอกเห็นปัญยา กะว่าดีเอาฮ้าย

ซงไปได้ ยุดอกเด้อ
    ป้าาาาาาาาาาาาา ป้าลำหือร้อง หือเว่า หล่ะจ้าหนี่ เก่งเด้หล่ะ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ pcalibration
    เมืองฉะเชิงเทรา(แปดริ้ว)
    บล็อก
    1
    สมนามตามถิ่นแคว้น
    ดินแดนตัก-กะศีลานคร
    อำเภอบรบือแอปเปิ้ล(มันแกว)เมืองอีสานตำนานข้าวเม่าเบิ๋ดปีครับ(ตลอดปี)
    c06:

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    โอ้ยน้อหลานเมษาเอ้ยจั๊กแมนลำ หรือแมน ร้อง แล้วแต่สิอ่านเอา อิอิอิอิ เว้าไปตามเรื่องราว

ต่อเขาผู้เพินฮู้ ให้ดู เบิงเอาแม๊ ก็แล้วแต่ สิคิดเอา อิอิอิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    มันกะบ่ยากเด้ล่ะ บ่าวอภิชาติ ถ้าอยากพ้อพี่น้อง บ้านมหา ให้เจ้าลงมางานพาแลงเด้อ วันที่ 13 กพ.53 นี้ล่ะ
    ได้พ้อทุกคนที่เจ้าอยากพ้อแน่นอนเลย อ้ายสิถ่าเจ้าลงมาเด้อครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า