หัวข้อ: อ้ายสิกอดแน่นๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดจ่อย

อ้ายสิกอดแน่นๆ

อ้ายสิกอดแน่นๆ

บ่อได้กักขังใจเจ้า แค่ย้านสองเฮานั้นพลัดห่าง
    บัดเถื่ออ้อยเข้าปากช้าง ดึงได้แม่นบ่อคืน
    คันแม่นกลืนกินได้ คงบ่อย้านไผสิมาญาด
    งัวหายแล้วล้อมคอก โบราณเว้าว่าบ่อดี

คันบ่อฮักบ่อได้เฮ็ดแบบนี้ น้องคนดีอย่าฟ้าวหน่าย
    คันบ่อมีนาง แม่นบ่อมีอ้าย ขวาซ้ายบ่อเกิ่งกัน
    ย้านมีมือที่สามมาปลุกปั้น ปันใจให้เจ้าห่าง
    ย้านมือที่สี่มากล่าวอ้าง ดึงเจ้าไปอ่อยไฟ.....ซั่นดอกว้า

ขอบคุณเจ้าของภาพงามๆ ครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ฮ่าๆๆแต่งได่สุดยอดอาวจ่อย ..

คึดพ้อตอนซื้อเกิบใหม่แล้วหมู่มาลักเปลี่ยนเอาไปคักบาดนิ..
    เกิบนร.เด็กผุญสีดำคือกัน ยี่ห้อเดียวกันมาถอดวางรวมกัน ของเฮาผัดซื้อใหม่ๆ
    สุดท้ายได้เกิบเก่ามาใส่เส้ย..ยังคึดนำฮ่อมๆท้าวเดี๋ยวนิล่ะจ้า..

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดจ่อย
    ส่วนมากผมสิเขียนไว้ในเฟชครับ พยายามสิเอามาลงบ้านมหาเพื่อแลกเปลี่ยนกับพี่น้องบ้านมหาเฮาบ้าง
    เดี่ยวบอร์ดสิฮ้าง......ซั่นดอกว้า