หัวข้อ: มาเที่ยวทาง นายูง บ้าน หนุ่มอุดร เบิ่งแหน่เด้อครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มอุดร

มาเที่ยวทาง นายูง บ้าน หนุ่มอุดร เบิ่งแหน่เด้อครับ

มาเที่ยวทาง นายูง บ้าน หนุ่มอุดร เบิ่งแหน่เด้อครับ

อันนี่กะน้ำตกยูงทอง เด้อพี่น้อง อยู่ใกล้บ้านหนุ่มอุดรแฮง ไปเที่ยวดู๋ ๆ

แต่เดี่ยวนี้บ่อค่อยได้ไปแล้ว เพราะบ่อค่อยได้อยู่บ้าน

[IMG]www.moohin.com/054/s/2924.jpg[/IMG]

นี่กะผาแดงครับ หย่างจนขาลาพุ้นเด้หนิจั่งฮอด

อันนี่กะ ถ้ำอยู่ใต้หม่องยืนเบิ่งวิวหว่างหั่นล่ะครับ ต้องลอดโตลงไปในป่องน้อย ๆ เดี๋ยวนี้

ผมจักสิเข้าไปได้บ่อบุ อ้วยแฮงหลาย

ส่วนอันนี่หนิโต น้ำตกยูงทอง เลยครับ งามแฮง แต่เดี่ยวนี้น้ำขุ่น แล้วกะน้ำหลายพร้อม

นอกจากน้ำตกยูงทองหม่องนี้แล้ว บ้านหนุ่มอุดร กะมีหม่งเที่ยวอีกเติบหนึ่งอยู่ครับ

อาทิเช่น

น้ำตกเขาเต่า

น้ำตกคำชโนด

น้ำตกสามเทพ

วัดป่าภูก้อน

วัดป่านาคำน้อย ที่มีเนื้อที่ ป่า 1,225 ไร่ มีกำแพงล้อมรอบ ในวัดมีลำน้ำ มีเขื่อน มีป่าไม้

นานาพรรณ มีสัตว์ป่ามากมาย แต่กี้หนุ่มอุดรเรียนอยู่ โรงเรียนยูงทองพิทยาคม เป็น

โรงเรียนประจำอำเภอนายูง เพิ่นสิเข้าไปถางหญ้า แล้วกะเฮ็ดงานให้วัดทุกปีครับ

ในวัดหนิหมูป่าหลายแฮงครับ ชะนีกะมี ลิงกะหลาย กะลอก กะแตหนิ หลายคัก

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

มาเด้อพี่น้องมาเที่ยวบ้านหนุ่มอุดร คันแม่นสาว ๆ หนิมาโลดครับหนุ่มอุดรสิพาเที่ยวฟรี แต่คันพาผู้บ่าวมานำ หรือว่า มาแต่ผู้ชายหนี่เอาเงินมาพร้อมเด้ออ้าย ผมสิพาเที่ยวล้านยาดองครับ เอิ้ก ๆ

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ขอบคุณหนุ่มอุดรฯหลายที่เอาน้ำตกยูงทองมาสู่เบิ่ง งามอิหลีเด้อพี่น้องติ๋มเคยไปเที่ยวมาแล้วจ้า
    เป็นคนอุดรฯคือกันจ้า เดี๋ยวมาแจมให้หาเวลาว่างกว่านี่ก่อนแล้วกะภาพประกอบนำ เห็นแล้วกะคึดฮอดอุดรฯหลาย
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จ๊ะเอ๋
    เหนทีต้องใช้บริการอ้ายหนุ่มอุดรยุดอกเรื่องหม่องเที่ยวนิ แต่ว่าหม่องพักซิกลับไปนอนบ้านจะของดอก ยุอุดรแต่บ่เคยไปเที่ยวจักเทือแมะหม่องนี้งามปานนี้เนาะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    จังหวัดอุดร ลูกหินก็ไปดู๋ดุ..แต่ส่วนใหญ่ก็อยู่แถวริมหนองสิม ริมหนองประจักษ์....ตำป่าแซ่บหล๊าย ๆ เด้ออ้าย
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

Tags for this Thread