หัวข้อ: ไถไฮ สวนยาง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

รอบยิ้มพิมใจ ไถไฮ สวนยาง

ช่วงว่างจากงานประจำทาง กทม.บ่าวจัยเลยกลับบ้าน ตจว.
    ไปไถสวนยางครับตามมาครับสิพาไปไฮนำกัน

ไถไฮ สวนยาง
    ฮกคักแต่ว่าตอนนี้หญ้าเริ่มสิแห้งตายไปแนแล้วเพราะว่าบ่มีฝนตกมาเลยเนาะครับ
    ไถไฮ สวนยาง
    ตอนนี้ก่อนสิลงมือไถ ต้นยางสวนนี้ปลูกได้ปีกว่าแล้วครับหน้าฝนปีนี้กะสิได้สองปีแล้ว
    ไถไฮ สวนยาง
    มาแล้วครับรถไถลงมือเลยครับเห็นแต่ฝุ่นไงงง้องเลย555
    ไถไฮ สวนยาง
    ทีแรกว่าสิบ่ไถมันดอกครับ แต่ว่าย้านไฟไหม้ก่อนสิได้กรีดเห็นมันฮกคักโพด
    ทีแรกว่าสิไถรอบๆสวนเอา ย้านลมอุ้มไฟปลิ้วมาตกใส่ซั่นดอกเนาะเลยตัดสิ้นใจไถเบิ่ดสวนเลยละกัน

ไถไฮ สวนยาง
    เหลียวเห็นแต่ฝุ่นแห้งคักหลายตอนนี้บ้านเฮาพี่น้อง
    ไถไฮ สวนยาง
    มาเบิ่งตอนเสร็จเลยละกันครับ แปนเอิดเติดเลยคักใจเจ้าแล้วบ่ แปนฮอดกระเป๋า5555
    ไถไฮ สวนยาง
    ไถไฮ สวนยาง
    ไถไฮ สวนยาง
    ไถไฮ สวนยาง
    ไถไฮ สวนยาง
    ไถไฮ สวนยาง
    ไถไฮ สวนยาง
    ส่งท้ายด้วยต้นกะเดาข้างเถียงนาเนาะครับกำลังออกดอกเต็มเลย
    ไถไฮ สวนยาง
    ตามมาเบิ่งอีกสวนเด้อครับ ใกล้สิได้กรีดแล้วละสวนนี้ สวนยางบ่าวจัย
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศิลปิน นักเขียน สัญลักษณ์ของ maanoy
    ป้าดสิได้เป็นเสี่ยใจ ไวๆนี่ตั๊วนี่ อันอยู่ทางจังหวัดได๋ละบ่าว ใกล้กันแน่บ่อหือ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ต้นกกไม้ใหญ่อย่าไปตัดถิ่มเด้อบ่าวจัย เสียดาย มันบ่อหงำนาดอก บ่อคือกกอันนั่นเด๊...อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ maanoy
    ป้าดสิได้เป็นเสี่ยใจ ไวๆนี่ตั๊วนี่ อันอยู่ทางจังหวัดได๋ละบ่าว ใกล้กันแน่บ่อหือ
    อยู่ทางหนองบัวลำภูพุ้นละครับอ้าย อีกด่นยุดอกจักหน่อยกะว่าไปใส่ปุ๋ยอีกละ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ศิลปิน นักเขียน สัญลักษณ์ของ maanoy
    หนองบัวลำภู อันว่าสิไปมื้อสองมื้อนี่แหละ ไป ตำบลวังทอง อ.นาวัง ไปเบิ่งไฮว่าซั้น อยู่ใกล้กันบ่อนอ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ทางหนองบัวลำภูไถหญ้าออกตี๊บ่าวจัย เห็นทางบ้านอ้ายเพิ่นไถต้นยางออกเหลือแต่หญ้าซั่นดอก หุหุ

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ maanoy
    หนองบัวลำภู อันว่าสิไปมื้อสองมื้อนี่แหละ ไป ตำบลวังทอง อ.นาวัง ไปเบิ่งไฮว่าซั้น อยู่ใกล้กันบ่อนอ
    ผมอยู่ อ.เมือง ครับอ้ายนาวังกะบ่ไกลกันปานได๋ดอกครับอ้าย

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    ทางหนองบัวลำภูไถหญ้าออกตี๊บ่าวจัย เห็นทางบ้านอ้ายเพิ่นไถต้นยางออกเหลือแต่หญ้าซั่นดอก หุหุ
    กำลังคิดยุอ้ายว่าสิปลูกหญ้ารึว่าปลูกยางดีกว่ากัน5555
    เพราะว่ามักกินเหลือเกินแนวขมๆนิเลี้ยงงัวขายคือสิดีเนาะ5555

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวกุดชุม
    บล็อก
    3
    งัว 2 แม่ลูกขายล่ะยัง คือบ่นำเสนอ อิอิ

คั่นยางพอกรีด..จ้างเอื้อยแหน่เด้อจัย...อยากกลับไปอยู่บ้าน...แต่หาอาชีพยังบ่ได้...

ขยันคักเนาะหล่า...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

Tags for this Thread