หัวข้อ: รายงานโตแล้วครับ

บ่าวเมฆินทร์
    Guest

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ รายงานโตแล้วครับ

ผู้เฒ่าเผิ่นว่า......
    เก้าสิฮ้างสิบสิฮ้างกะอยย่าให้ห่างคือกะทอ...เด้อ
    หวานกะอย่าได้แต่หวานปากหม้อพอล่อให้มดตาย
    ขอให้ซุมเอื้อยอ้ายมวลหมู่ชาวอีสาน
    ได้สมัครสมานฮักแพงกันไว้
    คันแม่นเจ้าได้เข่าเมืองหลวงก้วงใหญ่
    แสงไฟหลายอั่งล้นอย่าลืมส่นบ่อนพักเซา
    พ่อแม่คอยลูกเต้าเมือเฮือนยามแม่
    อย่าได้ลืมแท่แท่เมืองบ้านบ่อนอีสาน…::)

บ่ได้มายามหลายมื่อสำบายกันซุคนแหไน่บ่น้อ
    ลมหนาวมายามแล้วคิดฮอดเสียงสะนูเด้อ้ายเอ้ย….

นายจักรพันธ์ ประเสริฐ
    Guest

ความเยือกเย็น พญาแถน

สวัสดีครับ
    ซำบายดีบ่ครับ กลับมารายงานโตในช่วงที่ คน กำลังกินเข้าแลง
    มาเด้อมากินเข้านำกันครับ เมนูที่แนะนำ ลาบเป็ด ต้มเป็ด ลาบปลาตอง ต้มปลานิล
    มาเด้อมากินนำกัน
    พญาแถน
    จาก หนุ่มยโสธร:g:g

Guest
    ขอบคุณครับ มาเป็นตาแซบแท่น้อ
    อยู่ทางได๋ของยโสน้อ
    ดีใจหลายพ้อไทบ้านเดียวกัน

...หนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง....

ป๊าดดดเป็นตาแชบ เป็ดนะ ขอหัวมันเด้อ ดีนำ จี่หัวทาดี ของมัก
    [*] สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์
    [*] เกี่ยวกับลิขสิทธิ์
    [*] ทำเนียบกองทุนเว็บไซต์ บ้านมหา

สาวริมโขง
    Guest
    สวัสดีค่ะ ยินดีต้อนรับเข้าสู่บ้านมหาค่ะ

Guest

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ รายงานโตครับ

สิบปีล่ำซาวปีล่ำจั่งเห็นกวงมายามมั่ง
    บาดห่าข้าวขึ้นเล้าได้เห็นเจ้าจั่งว่ายังโอ๊ะจั่งเห็นเจ้าเทื่อเดียว::)

หนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง...บ่าวเมฆินทร์รายงานโตคือเก่าครับรายงานโตครับรายงานโตครับ

นายจักรพันธ์ ประเสริฐ
    Guest

ความเยือกเย็น พญาแถน

เมืองบั้งไฟโก้ แตงโมหวาน หมอนขวานผ้าขิด แหล่งผลิตข้าวหอมมะลิ

พระใหญ่คู่บ้าน ศาลเจ้าพ่อคู่เมือง ลือเลื่องบุญบั้งไฟ สมุนไพรมากมี ข้าวดีปลอดสารพิษ งานนิมิตภูทางเกวียน
    :g:g:g:g

Guest

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ รายงานโตครับ

อดสาเงี่ยนกินข่าตางขิง
    อดสาเงี่ยนกินลิงตางกระต่าย
    อดสาฟังผู้ฮ่ายอดสาพ่อผู้ฮ่าย
    ซามพ่อขี่กะโมย

สวัสดีครับรายงานโตประจำมื่อครับรายงานโตครับ

Guest

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ หนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง รายงานโตครับ

สำบายดีครับพี่น้องชาวบ้านมหาซุคน
    มารายงานโตประจำคือเก่าคือหลังและเหมือนเดิมครับ
    เป็นจั่งได๋น้อ....พากันกินเข่างายกันแล้วไป่ครับ
    คันบ่ทันกินกะฟ่าวไปหากินเด้อครับเดี๋ยวมันสิหิว

หนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง รายงานโตครับหนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง รายงานโตครับหนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง รายงานโตครับหนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง รายงานโตครับหนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง รายงานโตครับหนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง รายงานโตครับหนุ่มหน้ามนคนเมืองหยิ่ง รายงานโตครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ตะวันนา
    ...มาต้อนฮับชายหล่า.....บ่าวเมฆินทร์ผุ้รูปหล่อ
    มาเด้อพ่อเข้ามาเว่า......ผญาย้อยส่อยกัน
    เอื้อยยินดีเหลือล้น.......มีคนมักเขียนผญา
    ซ่อยกันเขียนวาจา.......สืบสานคำเก่าไว้
    ให้ผญาเฮานี้.............ยิ่งใหญ่บ่แพ้ไผ.....ซั่นเด.........
    :heart:~?*??*?~*... คื อ วั น ห นึ่ ง ที่ หั ว ใ จ....
    ................จ ะ ห อ บ รั ก ไ ป ซ บ อุ่ น ไ อ ดิ น... .....
    * ~?*??*?~:heart: