หัวข้อ: กุ้งโคโยตี้ครับ

บ่าวเมฆินทร์
    Guest

เรื่องฮิตน่าอ่าน กุ้งโคโยตี้ครับ

บ่าวขอเสนอ "กุ้งโคโยตี้" ครับพี่น้อง
    ส่วนประกอบครับ
    กุ้งฝอย , ผักหอม (ต้นหอมซอย , หอมแดงซอย, ผักหอมใบมน(สะละแหน่) ) , พริกป่น , เข่าขั่ว , น้ำปลา , ผงซูรส (ไผบ่กินผงซูรสใส่อย่างอื่นแทนกะได้เด้อ) , บักนาว

วิธีปรุงครับ
    เอากุ้งมาล้างให้สะอาดแต่อย่าล้างโดนเด้อกุ้งสิตาย แล้วเอามาใส่ซามใส่ขั่ว ผักหอม พริกป่น ผงซูรส น้ำปลา บักนาว คนให้เข้ากัน อย่าคนโดนเด้อกุ้งสิตายครับ แล้วตักใส่จาน เอาผักหอมใบมนมาวางปกหน่า กินกับเข่าเหนียวฮ้อน ๆ แซบขนาด
    บ่าวอยากแนะนำเด้อครับ คันแม่นมีบักกอกสุกเอามาใส่แทนบักนาวได้แห่งสิแซบกว่าเก่า
    ข้อสำคัญกะคือกุ้งต้องสดจั่งสิแซบแต่คันไผมักสุกกะเอาไปขั่วก่อนกะได้

เคล็ดลับครับ
    วิธีการเก็บกุ้งให้สดได้โดน กะคือ คันแม่นได้กุ้งให้ฟ่าวเอาไปแซ่น้ำแข็ง แห่งเย็นท่อได๋แห่งดีหรือเอาใส่ช่องฟิตไปเลย บ่าวเคยเฮ็ดแล้วได้กุ้งมาใหม่ ๆ ตั้งแต่ 6 โมงเซ่า เอาใส่ช่องฟิตไว้ ประมาณเที่ยงเอามาเฮ็ดกินปรากฏว่ากุ้งยังสดยังเต้นอยู่ ลองเฮ็ดเบิ่งเด้อครับ

กินกับเข่าเหนียวฮ้อน ๆ บู๊ยยยยยคักขนาด คันแม่นมีน้อยทิงนำแห่งดีหลาย
    เว่ามากะหิวเข่าหละครับ ขอไปเฮ็ดกินก่อนเด้อออออออออออออ8)8)8)

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ฮ่วย..เอารูปมานําเสนอคือสิดีเน๊าะครับ อยากเห็น...เอ้า เอากุ้งเต้นไปเบิ่งก่อนคะสั้น
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวบุรีรัมย์
    เป็นตาแซบแท้คับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน
    ฮ่วย.....หว่าแมนโคโยตี้ซื่อกุ้งออกมาเต้นซั่นดอก..เหอๆ...อุตส่าห์ฟ้าวเข้ามาเบิ่ง...
    ไม่เข้าถ้ำมอง เหตุไฉนจะได้มอง...http://img198.google.co.th/img198/6016/iinjiisjiisj.gif

เอิ๊กกๆๆ ชื่อเมนูเพิ่นแหม๋ กินไปกะคึดฮอดโคโยตี้ไป เจริญอาหารคักเจ้า อิอิ
    สงสัย"น้อยทิง"แม่นอิหยังของเจ้าหละ แนวกินใหม่บ้อ ข่อยบ่เคยได้ยินจักเทือ
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

บ่าวเมฆินทร์
    Guest

พบปะพูดคุย น้อยทิงครับ

น้อยทิงครับ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ติ๋ม เปอร์โย น้อยทิงครับ
    เอิ๊กกๆๆ ชื่อเมนูเพิ่นแหม๋ กินไปกะคึดฮอดโคโยตี้ไป เจริญอาหารคักเจ้า อิอิ
    สงสัย"น้อยทิง"แม่นอิหยังของเจ้าหละ แนวกินใหม่บ้อ ข่อยบ่เคยได้ยินจักเทือ
    น้อยทิงกะคือ บักสองซาวผสมกระทิงแดงครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    กุ้งโคโยตี้ ไปๆมาๆ กะสิมีกุ้งมั่วหน้าฮ่านเด้อ หล่อหว่า อิอิ
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    WOWWWWWWWW..........LOOK VERY YUMMY:g:g:g:g:g