หัวข้อ: พวงสวรรค์ย่าง

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    เห็นแต่พวงสวรรค์จักแหม่นของไผล่ะ ยายแหล่นเลียปากลวบๆหลูบเข่ามาอย่างแฮงกะยังบ่ทันพวกผู่สาวส่ำน้อยยุ เมนูเด็ดอีหลี ยั่วน้ำลาย แตกฟะๆ ยายสันนิษฐานหว่าต้องเป็นไข่หำผู่บ่าวงัวส่ำน้อยวัยขบเผาะ ลูกหล่าติ๋มมาๆๆ หยุมพวงสวรรค์บ่าวภูส่อยกันเฮา เอิ๊กกกกส์
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ถ้างั้นเมนู บ้านมหาพาแลงได้แล้ว 2 อย่างคือ "เฉลิมพลย่าง" กับ "หูหมีย่าง" อันว่าหูหมีย่างนี้ อ้ายจัดการเอง กก.ละ 25 บาท สิทอดหรือย่างก็ได้ ล้างดีๆมันจั่งบ่อมีกลิ่น ส่วน เฉลิมพลย่างมอบหน้าที่ให้คนภูไทก็แล้วกัน น้องๆเตรียมพบกับเมนูเด็ดเด้อครับ ในงานบ้านมหาพาแลง ไผสิเสนอเมนูหยังก็เสนอเข้ามาได้ครับในงาน บ่าวเซียงน้อยสิจัดให้ ตามคําขอ ที่นี้เร็วๆนี้ อิอิๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    อ้ายภู...อร่อยเน๊าะ...ลูกหินยังไม่เคยกินเลยอ่ะ..เดี๋ยวจะไปลองหากินดูเด้อ..ของอ้ายภู..มีบ่หละจ๊ะแนวนี้
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1
    มีอยู่ครับแต่ต้องโทรสั่งเอาเด้อลูกหิน เหอๆๆ อ้ายเซียงน้องขอรับผิดชอบเองเด้อเมนูนี้สิเอาเฉลิมพลจักกิโลกะบอกมา หรือสิเอาแนวแปลกกั่วนี้กะลองเว้ามาผมสิโทรสั่งให้ครับ ขอหนับหนุนแล้วกินฟรีได้บ่อ้ายย

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ได้ครับแต่อ้ายอยากทราบว่า"เฉลิมพลงัว"นี้กิโลละจักบาทครับ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ห่วย เมนูนี่ข่อยบ่กินนำเจ้าเด้ออ้ายทิดภู

ต้องไปนั่งกับพ่อข่อยเด้อมักคัก

พวงนมกินยุ แต่วิเชียรซำเหมา โอ๊ะ เฉลิมพล นี่บ่กินแท่ๆ

สาวริมโขง
    Guest

โกรธแล้วน่ะ

จังแม่นสรรหามาเนาะ เบิ่งกะเป็นตาแซ่บอยู่ แต่กะบ่อยากกินดอกหวา:-x

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1

สถานะการณ์ล่าสุดผมกะเริ่มได้ที่แล้วหละครับ ตอนนี้กะเอาหม่ำใส้ปลากับหมกหน่อไม้มาแกล้มแทนแล้วเหอๆๆ โอกาสต่อไปสินำเสนอวิธีเฮ็ดเด้อครับ

โดยมีบักเฮงเฮงลูกซายหล้านอนเฝ้า

ปล.อ้ายเซียงโลหละประมาณร้อยนี่หละครับ แต่ว่าต้องสั่งล่วงหน้าเด้อครับ ลูกหนูหมากบกงัวกะมี บีกะมีเด้ออ้าย มักส่วนได๋โทรบอกเลยสิจัดให้ครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    อ้ายภูคะ..ขนเฮง เฮงเป็นอะไรรึเปล่า มัยเหมือนหลุด ๆ ไม่ดับขลับงามเหมือนขนวิลลี่ของลูกหินเลย..ถ้าหากว่าจะเป็นโรคผิวหนัง หรือเรื้อน..ลูกหินมียาดีนะคะรับรอง ขนเฮง เฮงจะสวย..ให้ใช้กัมมะถัน(มาด)...ตำละเอียด คลุกน้ำมันพืช(ยี่ห้ออะไรก็ได้นะคะ) ทาให้ทั่ว ครั้งเดียว ก็สวยปิ๋ง แล้วรับรอง สูตรนี้ลูกหิน ช่วยมาหลายตัวแล้ว จากที่ขนหลุดร่วง ขนจะกลับมาดก สวยงาม...สูตรนี้สำหรับสุนัขนะคะ ไม่ใช่สำหรับผม...เอ่อ..แต่ก็ไม่เคยลองนะ รึจะใช้กันได้ ไม่แน่ใจนะคะ..
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

บล็อก
    1
    เหอๆๆ บักเฮงๆเพิ่งไปแต่งขนมาใหม่คร๊าบบบบบบตั้งสามร้อยกั่วแหนะ บ่กล้าลองดอกสูตรลูกหินย่านขนล่วง โอ๊ยผมร่วง