หัวข้อ: พระมหาธาตุแก่นนคร จ.ขอนแก่น พร้อมประวัติจ.ขอนแก่น

Super Moderator สัญลักษณ์ของ หมูน้อย
    บล็อก
    17
    เบิ่งแล้วงามคักเนาะ...เพื่อนอย่าลืมส่งแผ่นที่ให้เฮาเด้อ...อิอิอิ..อยากได้ไกด์นำเที่ยวนำคือสิดีเนาะ.. ::)::)::):g:g:g
    "รัก" และ "กำลังใจ" ฉันมีไว้เพื่อแบ่งปัน

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    นานๆแวะมากราบขอพรครับ งามๆๆ แท้ๆน้อ :)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    เที่ยวเมืองไทยไม่ไปไม่รู้ งามจ้ามีโอกาสต้องไปเที่ยวแน่นอน :g
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

สวยงามอิหลี้...เมืองขอนแก่นเคยไปนอนพักคืนหนึ่ง...บ้านเมืองขะเจ้าสวยงามอิหลี สะอาดตานำ..คั่นมีโอกาสสิแวะลงเที่ยวอยู่ดอกจัก๒-๓มื้อ...
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน

งามหลายน้อคับ

เมื่องขอนแก่น หนุ่มเมื่องเกินอ้ายชายผมกะไปมีครอบครัวอยู่ฮั่นละคับว่างๆๆซิไปยามเด้อ

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

สวยงานหลายจ้า

:g ไปขอนแก่น อยู่ขอนแก่น ผ่านขอนแก่น หน่อยกะบ่เคยไปไหว้จักเทือแมะจ้า
    งานอีหลีหนอ วิวบริเวณรอบๆๆ กะสวยงามหลาย กลับบ้านค่าวนี้ล่ะจ้า จะแวะให้ได้
    แต่ว่าต้องมีไกค์ นำเที่ยวเด้หนออิๆๆๆ ถ้าบ่สั้นหลงคักๆๆๆ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    สวยจังเลย ไม่เคยมีโอกาสไปนมัสการเลย ภาคอีสานเรานี่วัฒนธรรมรุ่งเรือง ยิ่งใหญ่หาใครเปรียบได้ สวยจนยากบรรยาย ความภาคภูมิใจในวัฒนธรรมภาคเรานี่ ยิ่งใหญ่ อลังการ ด้วยแรงศรัทธาในพระพุทธศาสนา สุดยอดเลย

ภาพวิวก็ร่มรื่น น่าทัศนาจรดีจังเลย ดีเจเต็มถ่ายภาพสวยมาก สมเป็นมืออาชีพนะคะ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวทุ่งศรีภูมิ
    โอ้!เมืองขอนแก่นงามหลายเนาะครับผม...ไปๆมาๆกะมาแต่ทางเดียวกันเนาะครับผม...
    ย้ายมาจากแขวงเมีองสุวรรณภูมิพะนะ...สิบ่แม่นพี่น้องกันบ่น๊อนิ...
    ขอขอบคุณสำหรับข้อมูลเด้อครับผม...บ่าวเมืองทุ่งศรีภูมิ สุวรรณภูมิ 101.ครับผม...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มหาเด
    ......ไปขอนแก่น ไปกินข้าวเหนียว
    ไปผูกเสี่ยว ไปเที่ยวงานไหม
    พอถึงเดือนหก ก็เที่ยวบุญบั้งไฟ
    ไผ๋บ่เคยไป สิบ่เห็นแก่นขอน
    ......ไปขอนแก่น ไปชมบึงงาม
    ริมฝั่งน้ำ เป็นตาออนซอน
    นั่งอยู่สายหล่าย เคียงคู่สลอน
    เป็นตาออนซอน มางามหลายแท้นาง
    ......ชาวขอนแก่น เป็นคนใจดี
    ฮักน้องพี่ บ่มีจืดจาง
    ผู้สาวขอนแก่น สุดสวยสำอางค์
    ถ้าได้เห็นนาง สิบ่อยากไปไส
    ......ไปขอนแก่น ไปกินลาบก้อย
    ส้มปลาน้อย ก้อยปลาซิวใหญ่
    อ่อมหอย แกงเห็ด ลาบเป็ดลาบไก่
    สนุกถึงใจ ถ้าได้ไปเมืองขอนแก่...นนน
    .......(ผู้ได๋สิไปมาเด้อ...มหาเดสิพาเที่ยว..
    ว่าจั่งได๋สาวผู้ฮ้าย..วะซั่นแหมะ ......)

สาวเมืองชล
    Guest
    งามหลายเนาะบ้านเฮาแมะ แต่กะบ่ค่อยได้ไปเที่ยวดอกยากงานจ้า มื่อใด๋ว่างจะไปเบิ่งยุคือสิงามหลายๆๆ(t

Tags for this Thread