หัวข้อ: ถ้าเค้าบอกว่าเจ้าเป็นคนบ้านนอก คนลาว เจ้าจะรู้สึกแบบใด

sikto
    Guest

ถ้าเค้าบอกว่าเจ้าเป็นคนบ้านนอก คนลาว เจ้าจะรู้สึกแบบใด

ถ้าเค้าบอกว่าเจ้าเป็นบ้านนอก คนลาว เจ้ารู้สักแบบใด
    1.ซื่อๆ บ่สน
    2.โกรธหลาย
    3.ภูมิใจในความเป็นคนลาว คนลาวก็เป็นคนไทยคือกัน

(t)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม
    3.ภูมิใจในความเป็นคนลาว คนลาวก็เป็นคนไทยคือกัน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Tid Sri
    เลือก2ข้อเลยคับ ทั้งสูนนนนนนนนนนนนนนน ทั้งโกรธแต่กะภูมใจในความเป็นคนอีสาน บ่แม่นลาว ไว้เดี๋ยวนี่ เอิ้นมันมานี่แนนา ต๊าบจักบาดเด้ล่ะ ห้วยเว้ามาคือสูนนนนนนนนนนนแท้ล่ะบาดนี่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ Tid Sri
    อย่าเว้าไห่ได้ยินอเด้อสูนเด้ ฮู้บ่

สาวเกินร้อย
    Guest
    มาว่าเป็นลาว พะนะ 000000 เลยแล้ว ว่ากลับแล้วแล้ว ข่อยกระไทยคือกันเด้อจ้า ลาวกระคนคือกันเด้อ เป็นลาวกระกินข้าวแวบเด้อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    เลือกสุข้อเลยจ้า ..รู้อยู่อย่างเดียวว่า ..อย่าเอาคำเว่าแบบที่ฟังแล่ว แสดงให้รู้ว่าคนเว่ากะบ่แม่นคนที่เฮาสิเอาคำเว่าเขา มาเฮ็ดให้ชีวิตเฮาแปดเปื้อน หรือ ขาดความสุขไปแม้นแต่นาทีเดียว..อย่าไปใส่ใจกะคนประเภทนั้นจ้า..บ่คุ้ม..
    มองต่าง..อย่างปลง

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    ข่อยกะเหมาทั้งสามข้อ ซื่อๆ สูน ภูมิใจในความเป็นลาว...(โอ้ยอ้ายทิดข่อยคือมาสูนคักสูนแน่แท้บาดนี้ ผู้ได๋สิเอาลงบ่บาดนี้ ระวังเด้ออ้ายความดันมันสิสูง....อิอิ)
    .....โลกหมุนไป ใจอยู่กับเสียงเพลง ชีวิตฉันคืออิสระ I am what I am.....

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่
    สำหรับผม ผมเคยถูกล้อเลียน หลายอย่างจากการที่เป็นคน อิสาน บ้านอยู่เืมืองอุบลฯ ตั้งแต่สมัยเป้นวัยรุ่น ช่วงอายุ 15 เข้ามาอยุ่ กทม ตะทีแรกแล้วหล่ะ

1. ไอ้เสี่ยว
    2. ไอ้อึด
    3. เหลาเกี้ย

เพื่อนฝูงผม ยังมีำคำนี้ติดปากยุ แต่ละคน ตอนแรก ๆ ผมรู้สึกโกรธ เกรียด หลาย รู้สึกว่า เขาเหยียดหยาม ความเป็นคนบนแผ่นดินไทย เดียวกันแท้ ๆ บางคนที่ล้อเลียนผม ยังบ่ได้ถือสัญชาติไทย ด้วยซ้ำไป

สิ่งที่ผมย้อนถามกลัีบไปเสมอว่า ล้อเลียนบ้านเกิดผม หรือ ล้อเลียนสัญชาติไทย ของผม คุณสัญชาติหยัง คนเฮาบ่ต้องล้อเลียนสัญชาติ หรือเชื้อชาติผมกะเป็นคนเหมือนคุณ แต่คุณมีความสามารถสู้ผมได้บ่ถ่อนหล่ะ หมู่ผมแต่ละคนผมบอกได้เลยว่า ีรัก และนับถือผม สมัยเรียน ผมบอกว่า ถ้ากล้าล้อเลียนผม กะแสดงว่าคุณกำลังขี้ขลาดที่จะสู้กับผมด้วยความสามารถ ปัจจุบัน หมู่ฝูงผม นับถือผมทุกคน

ผมว่า ถ้าเว้ากันหรือคุยกันดี ๆ คนเฮาบ่ต้องเว้าดอกว่าไผ ลาว ไผ ไทย ขอให้ฮู้โตว่า เฮาเป็นคนคือกัน การดูถูกคนคือกัน กะคือการดูถูกตนเอง หน่ะแหละครับ

อย่าคิดนะว่าเธออยู่ในโลกนี้คนเดียว หนทางไม่เปลี่ยวขนาดนั้น ยิ้ม ๆ ไว้ซิก็อุปสรรคต้องฝ่าฟัน ยังไงเธอก็จะมีฉันคอยห่วงใย

สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ถามว่าจะรู้สึกจั่งได่ว่าติ ...สิให้อภัยกับเเผ่เมตตาให้เขาค่ะ เพราะว่าคนที่สิสามารถ ดูถูกสัญชาติ ถิ่นฐานบ้านเกิดคนอื่น เเสดงว่า super Ego (จิตใต้สำนึก) ของเขาบกพร่องมากๆซึ่งถือว่าเป็นคนที่น่าเห็นใจ

ปล...ป้าดดด ...อ้ายข่อยคือหน้าเข่งอึ้งตึ้งเเทะ..คิคิ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ tersanook

โกรธแล้วน่ะ

สำหรับผมนะคัรบ ผมจะตับมันจักเทือหนึ่ง มันจะใด้ฮู้ว่ากำปันบ่มีฮู มันบ่เข้าไผออกไผ
    เว่าเล่นคับ เพราะคนที่มันดูถูกคนอื่นนั้นแสดงว่ามันเป็นคนที่จิตใจต่ำทรามมากๆ เพราะทุกคนเกิดมากะคนคือกัน
    บ่ว่าจะเชือชาติศาสนาได๋ ลาวกะลาวอินเตอร์ดอก....

Tags for this Thread