...มื้อนี้อ้ายศรีไปไต้กบมานตะเขียด มีเขียดหลายๆชนิดมาเเนะนำกันเทื่อ ทางบ้านอื่นเพิ่นสิบ่ฮู้นำเฮา เริ่มต้นเเนะนำวัตถุดิบอันเเรก เลยค่ะ
อันนี้เอิ่นว่า...เขียดอิโม่เด้อค่ะ
เมนู...อ่อมเขียดรวมมิตร

โตนิ..ชื่อเขียดขาคำ (ภาษาลาว สิหมายถึงทองคำ ว่าส่านนน)

อันนี้..ชื่อว่าเขียดบักเเอ๋ (สันนิษฐานว่า คนค้นพบคนเเรกชือนายเเอ๋..กะเล่นตั้งชื่อไว่เป้นที่ระลึก.. ::) )

ฮ่วย...ผ่านเซนเซ่อร์บ่น่อรูปนิ ::)

อันนิเอิ่นว่า เขียดตาปาด บ่นิยมบริโภคค่ะ บ่ฮู้ว่าเพราะหยังดอก

เมนูยอดฮิตของเขียดน้อย กะคืออ่อมเขียด.... เครื่องปรุงกะคือแกงอ่อมทั่วไปค่ะ ใส่น้ำน่อยๆกะเป็นอ่อมดอก ::)

ตบท้ายด้วยขวดนิ อ้ายศรีได้มาตะเป่าตาแดงให้เด้กน้อย ว่าส่าน ::)