หัวข้อ: ค่อยบอกกันเอาเด้อครับ..หากยังบ่เข้าใจ

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom

เรื่องฮิตน่าอ่าน ค่อยบอกกันเอาเด้อครับ..หากยังบ่เข้าใจ

สำหรับการใช้งาน และกติกาในเว็บต่างๆ สมาชิกใหม่กะศึกษาไปนำ
    สมาชิกเก่า กะค่อยบอกกันนำเด้อ ถ้าหากทำผิดกฎหยังกะดาย
    เพราะตอนนี้ปิดรับสมาชิกแล้ว บ่อยากให้มีการแบน หรือลบสมาชิก
    จังใด่กะฝากทีมงานที่ได้สิทธิอย่าเพิ่งใจร้อน...บุญบ้านเฮาเนาะ :)
    ขอบพระคุณสมาชิกและทีมงานที่เคารพรักทุกท่าน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ขอบคุณในนําใจของท่านมหามากค่ะ..

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    รับทราบคะ webmaster ปิดรับสมัครแล้วเหรอคะ เหมือนสมัครสอบเข้านายร้อยเลยเนาะท่าน
    มีช่วงปิดและเปิด อิ อิ

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom
    คงต้องปิดชั่วคราวน่ะครับ...เพราะช่วงนี้ทีมงาน
    ต่างคนต่างมีหน้าที่ต้องทำ ไม่ค่อยมีเวลามาตรวจสอบเท่าไหร่

แต่หากอยากมีส่วนร่วมกับบ้านมหาจริงๆ ก็ไม่ขัดข้อง หลังไมค์ก็ได้

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    รับทราบครับสิค่อยเว่า ค่อยออยเอาดอกครับหล่อถนัดยุครับแนวนี่ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม
    บอกสอนขะน้อยแนเด้อ อันได๋ดีบ่ดีกะดาย

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ถูกต้องแล้วครับที่พี่บ่าวคนเดิมเผิ่นเว้ามา เพราะว่าเวบเฮา บ่อได้เอาระเบียบ หรือกฎเหล็กมาใช้ เพราะว่าส่วนมากมีแต่คนอิสาน ซึ่งการบอก การเตือนกัน ก็เพียงพอสําหรับคนอิสานบ้านเฮา ยกเว้นพวกที่จงใจมาก่อกวนโดยตรง ทางทีมงานจึงจําเป็นจะต้องเอาแบนต่างๆมาใช้//หรือว่าถ้าน้องๆแฟนเพลงน้องใหม่ บ่อเข้าใจ หรืออยากรู้หยังเกี่ยวกับเวบนี้ ก็สามารถสอบถามมายังพี่บ่าวคนเดิม ,บ่าวเซียงน้อย หรือ ทีมงานทุกคนได้เสมอครับ บ่อว่าสิเป็นทางพีเอ็มข้อความส่วนตัว หรือหลังไมค์ก็ได้ครับ

แม่นแล้วจ้า คนบ้านเฮาเว้ากันง่าย เข้าใจไว เว้าแล้วกะบ่เคยแบนไผจักเทือดอกจ้า
    เว้าผิดเว้าใหม่เด้ออ้ายหล่อ"ออยเก่งแต่กิ๊กเพิ่นหั่นหละ" หึ๋ยยย...บ่อยากเว้า บาดทางนี่อยากฮู้หยังนำขู่ฟ่อๆ
    ซัง...หาลิ้งหยังบ่พ้อกะมากวนคนนี่หละให้เป็นลิ้งค์ จักใส่หาหยังแว่นตานั่น (ได้ทีจ่มก่อน อิอิ)

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    แม่นๆ เว้าจาประสาพี่น้อง ให้ถืกต้องผ่องใสกันน้อ ฟังความผู้เถ่าแหน่ยามเพิ่นบอกกะดาย อย่าดื้อหลายเด้อปุ้ย ติ๋ม ไก่น้อย สัมป่อย กะดายฯ แส้เฆี่ยนเอาเด้ คันเว้าบ่อฟังความอ่ะ อิ อิ อิ (สมมติชื่อ ซื่อๆดอกเด้อ บ่อดื้อดอก ฮ่า ๆ ๆ )

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    +++แม่นแล้วจ้า คนบ้านเฮาเว้ากันง่าย เข้าใจไว เว้าแล้วกะบ่เคยแบนไผจักเทือดอกจ้า
    เว้าผิดเว้าใหม่เด้ออ้ายหล่อ"ออยเก่งแต่กิ๊กเพิ่นหั่ นหละ" หึ๋ยยย...บ่อยากเว้า บาดทางนี่อยากฮู้หยังนำขู่ฟ่อๆ
    ซัง...หาลิ้งหยังบ่พ้อกะมากวนคนนี่หละให้เป็นลิ้งค์ จักใส่หาหยังแว่นตานั่น (ได้ทีจ่มก่อน อิอิ)+++

ออยเบิดหั่นหละติ๋ม::)...เรื่องหาลิงค์บ่เห็นกะสิถามแม่งิงแม่หย่าหั่นตั้ว ผุเมี้ยนเฮือนเมี้ยนซาน สิได้เห็นไว