หัวข้อ: บันทึกความทรงจำกับวันวานที่หวานอยู่

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

เรื่องฮิตน่าอ่าน ประทับใจมากครับกระทู้นี้

สวัสดีครับพี่เด็กน้อย กระทู้นี้อ่านไปกะยิ้มไปครับ
    ยิ่งเห็นภาพประกอบแล้วบอกบ่ถืกเลยครับ
    คิดฮอดมื้อเก่าๆตอนเป็นเด็กน้อยเลยครับ ขอบคุณหลายๆครับสำหรับกระทู้นี้

ผมแวะมาอ่านหลายรอบแล้วละครับ
    ผมจำได้ว่าเคยอ่านหลายปีแล้วสำหรับกระทู้นี้ครับ
    อยากบอกว่ากระทู้นี้เฮ็ดให้ผมคิดฮอดแม่ครับ
    กลับบ้านเที่ยวนี้ผมมีของไปฝากแม่ และซิ่นจากแดนใต้(ลูกใภ้)ฝากไปให้แม่นำครับ

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ตาฮักเทิงแม่เทิงพ่อเทิงลูกเลยเนาะจ้าหลานเด็กน้อยจ๋า ที่ว่าลูกเขยแม่เฒ่า อิอิอิอิ หน้าหล่อมาทางพ่อ ตาฮักมาทางแม่ สวยผสมหล่อ ออกมาแล้วก็เป็นแบบนี้หล่ะเนาะจ้า หล่อ ล้อ หล่อ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    แอ่น แอน แอ๊น เร็วปานหมอลำหมู่ ตอนนี้พระเอกได้เข้าเป็นทหารรับใช้ซาติ โอ๊ะ รับใช้ชาติแล้วเด้อ ไผสิจองไว้เป็นลูกเขย กะฟ้าว ๆ เด้อ 55555555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    เป็นภาพที่น่าประทับใจมากๆเลยจ้าอ้ายพล-เด็กน้อยน่ารัก..ลูกชายคึหล่อแท้จ้า..อิอิ:l-

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    แอ่น แอน แอ๊น มาทางนี่เด้อ ป้าสิขอรับเอามาเป็นลูกเขย อิอิอิ เนาะดองพลจ๋า
    ดองเด็กน้อยจ๋า เป็นบอเป็นกะขอดองเบิงก่อน อิอิอิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    กรี๊ดดดดดดดดดด โอ้ย สิมีเงินแต่งนางงามจักรวาลจากอังกฤษบ่น้อบาดเนี่ยคุณป้า เอิ๊ก ๆ

ความเยือกเย็น

เด็กน้อยมีช่างประจำตัวในการตัดผมจ้า สมัยเป็นเด็กน้อย อิแม่สิเป็นช่างประจำตัวตัดผมให้จ้า ตัดแล้วกะสิทะเลาะกันกับอิแม่ ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ แต่พอผมยาวก็อิแม่ตัดให้อีกจ้า พอใหญ่ขึ้นก็ตัดร้านบางแต่บ่บอยนัก พอมีครอบครัวแต่งงานแล้วอ้ายพลก็คือช่างประจำตัวคนที่สองจ้า ตัดผมยามใด๋ทะเลาะกันยามนั้น แต่พอผมยาวก็ให้อ้ายเพิ่นตัดให้คือเก่า จนในที่สุดเพิ่นกะเลยรำคราญเด็กน้อยก็เลยไปใช้บริการตัดตามร้านระยะ จากนั้นเมื่อปี 2548 ถ้าจำบ่ผิดเด็กน้อยก็ไว้ผมยาวและก็ไม่ตัดอีกเลย พึ่งมาตัดเมื่อตอนบริจาคผมเมื่อ 23 มกราคม 2554 จ้า สาธุ

อ้ายพลตัดผมให้จ้า อิอิ

อิอิอิ รูปของหลานเด็น้อยตอนผมสั้น จังแมนคือกันกับลูกสาวของป้าคนที่เป็นนางพยาบาลเลยจ้า คือคักว่าแมนปานคนเดียวกันเลย อิอิอิอิผมทรงนักเรียนจ้า ช่างประจำตัวกะดายอิอิอิ

โอ้ยเงินบอทอง กะบอว่ากันดอกจ้า คั่นว่าบุญวาสนาฮอดกันแล้ว แนวได๋ก็คงสิเว้ากันเข้าใจยุดอกจ้า ย้านแต่วาสนาลูกสาวป้านั่นหล่ะจ้าสิบอฮอดลูกซายเจ้า อิอิอิ

สมบอสมกะสิก้มหน้าสู้ ขึ้นซูเอาบอต้องแต่ง
    ย้านบอสมบาทแบ้ง ใบแดงเจ้าคั่นจ่าวขอ
    วาสนาเพียงข่อหล่อ บุญบอพอย้านแต่ห่าง
    แมนจับวางยื่นให้ บอสมใภ้เพินผู้ดี ซั้นดอกวา หลานพลเอ๋ย อิอิอิอิ

ย่านแต่ทางนี้ละป้าจ๋าสิสมทางพู้นบ่น้อ ค่าดองอย่าฮ้องหลายเด้อจ้า ถ้าฮ้องหลายสิให้บักหล่าพาแล่นหนีจ้า ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    กริ๊ดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดดด
    ลูกชายยยหล่อ....

Tags for this Thread