หัวข้อ: มาแล้วครับ..ภาพหมากอ่งมัง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ bundis.p

มาแล้วครับ..ภาพหมากอ่งมัง

เป็นไม้ยืนต้น
    แถวบ้านยาง-ไก่เฒ่า ต.หัวเรือ
    อ.วาปีปทุม กทม.(กลางทุ่ง มหาสารคาม)
    ติดกับบ้านดู่ใหญ่ จ.ร้อยเอ็ด
    มีหลายครับ
    แต่ทุกมื้อนี่ บ่ค่อยมีแล้ว
    ขนาดต้นมันปลา หรือต้นกันเกลา ก็หายากแล้ว
    พอดีกลับไปยามบ้านตอนสงกรานต์เลยถ่ายภาพมาให้เบิ่ง
    รสชาติออกเปรี้ยวดี คือหมากสตอบอรี่นั่นล่ะ
    มาแล้วครับ..ภาพหมากอ่งมัง

หวานน้อย
    Guest
    คือถ่ายแต่หน่วยมัน บ่ถ่ายต้นมันแหน่
    แถวบ้านบ่มี บ่เคยเห็นค้าาา

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น

ความเยือกเย็น

แมนหมากอิหยัง น้อจ้า คึบ่เคยเห็น กินซื่อๆนิ่ บ่ ใส่ตำบักหุ่งได้บ่น้อจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ต่างบ้านกะเอิ้นต่างกัน เนาะ

บ้านข่อยเอิ้น บักมุงมัง บักสะมัง บักละมัง ยามเป็นดอก มันสิหล่นใต้ต้นจนวาดำ ขี่ค้านกวดออกคือหยังนี่

อั่น เจ้าของกระทู้เจ้าอยุ่ใกล้กันกับข่อยเด้นี่บ้านเจ้า บ้านดู่ใหญ่ กะซุมพี่น่องตูข่อย บ้านหนองบัวคู บ้าน ปอภาร เลาะนั่นพี่น้องตูข่อยหลายคัก