หัวข้อ: ที่มาของชื่อ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเมืองกาญจน์

ที่มาของชื่อ

เด็กชายวัย 6 ขวบ กลับมาจากโรงเรียนซึ่งเข้า ป.1 ไปเป็นมื้อแรก
    หัวฟัดหัวเหวี่ยงมาเลยหล่ะไป๋ พอถามมาเถิงกะฮ้องถามพ่อเลย
    อีพ่อ !!! อีพ่อ เอาอิหยัง มาตั้งซื่อข้อย ครูกะถาม หมู่กะล้อ เหมิด โรงเรียนเลย ข่อยหล่ะอายเขาหลาย
    บ่อยากไปแล้วโรงเรียน "
    ว่าแล้วกะสะอื้น ฮักๆอยู่ ทางผู้พ่อกะเลยบอกว่า
    "หล่า..ซาย..บ่ต้องไห่ดอกเด้อ พ่อตั้งใจไว้แล้วว่า หากตอนลูกพ่อเกิดนี่ ถ่าพ่อเหลียวเห็นอีหยังเทื่อแรก กะสิเอิ้นซื่อลูกตามนั้น อย่างเอื้อยเจ้าเกิด พ่อเหลียวเห็นฟ้าแลบ กะตั้งซื่อว่า "ฟ้าประกาย" ส่วนอ้ายเจ้า ฟ้าฮ้องกะซื่อ"ฟ้าคะนอง" จั่งซี่หล่ะหล่าเอ้ย "หมาเซิงกัน"ลูกพ่อ

/
    /
    / ปล.ยาวจั๊กหน่อยนะครับ เว่าเพื่อความบันเทิงเนาะครับเนาะ หากบ่สุภาพกะขออภัยเด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม

พบปะพูดคุย

เห็นหยังบ่เห็น
    มาเห็นหมาเซิงกันว่านี่แมะ
    ::)

s.lawan
    Guest
    คือบ่อบอกแหน่หล่ะว่าซื่อหยัง เอ้อ มื้อไปงานถามหาผมแหน่เด้อ s.lawan ผมบ่อมีหมู่

Membership renewed สัญลักษณ์ของ Sweet_M
    ฮ่วย เอาค้อนทุบหัวอิพ่อจักบาดแน่เป็นหยัง มาตั้งไปถั่วแท้ อิอิ
    .....โลกหมุนไป ใจอยู่กับเสียงเพลง ชีวิตฉันคืออิสระ I am what I am.....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บักเซียงเหมี่ยง
    ถ่าเห็นแนวอื่นเซิงสิบ่คักกั่วนี้บ่น้อ 555555555555::)

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA

พบปะพูดคุย

ฮ่วย..ชื่อแมะ เห็นยังกะสิตั้งชื่อนั้นโหลดติ ฮ่าเห็นคนเฮ็ดอันนั้นกะสิบ่ได้ชื่อนั้นบ่หน้อจ้า::)::)::):g