หัวข้อ: วิธิใส่เบ็ดกบให้หมานๆ

บ่าวนางิ้ว
    Guest

วิธิใส่เบ็ดกบให้หมานๆ

ขั้นตอนกะบ่ยุงยากครับ หาขี้กะเดือน(ไส้เดือน)ตัวเป็นๆบ่ต้องหาไว้เหิงเพราะว่าหาเหิงเเล้วไสเดือนสิบ่ดิ้นบ่เเข็งเเฮง กบบ่ค่อยเห็น เลือกทำเลที่ดีๆ คั่นยามนากะให้เลือกหม่องที่ใกล้น้ำ คั่นใส่ในป่ากะให้เลือกทางน้ำไหลตามทางน้อยๆเพราะว่าหม่องนี้กบสิเทียว คั่นใส่ในคลองข้างถนนกะเลือกหม่องที่มีพุ่มไม้หน่อยๆ หลักการใส่น้อบาดนี้ ใช้เท้าเฮานี่เเหละตู้ดๆๆๆหม่องขี้ดินให้เป็นวงกลมกว้างประมาณ30ซม. เสียบขี่กระเดือนใส่เบ็ดให้ขี่กะเดือนพอเต้นได้เเล้วนำมาวางหม่องที่เฮาตู้ดขี่ดินไว้ กะระยะว่าให้กบกินกำลังเเซบเเล้วติดเบ็ดพอดี อย่าใส่ขิกะเดือนยาวเพราะว่ากบสิอิ่มก่อน อนึ่งการเสียบขี่กระเดือนควรให้ส่วนหางขี่กะเดือนวางในพื้นดินประมาณสัก2เซ็น เพราะกบสิเเหย่งเเย้กิน ทำให้ง่ายต่อการติดเป็น สำหรับเบ็ดที่ใส่ควรเป็น ตราปลาข้อ เบอร์ 17 คางผุเฒ่า ด้ายควรเป้นด้ายลัง3เท่านี้เเหละครับบ่พลาดครับ เชื่อผมโลด บ้านผมกบจนดับย้อน มื้อหน้าสิมาเสนอ การก้านกบครับ
    วิธิใส่เบ็ดกบให้หมานๆ

บ่าวไทยบ้าน
    Guest

พบปะพูดคุย

ผมนึกว่าแก้จักขวดน้อยก่อนค่อยออกบ้านไปไส่แหม่ะค่อยสิหมาน บัดดั่ยเป็นจั่งสี้บ่อคับอ้ายบ่าว8)8)

บ่าวนางิ้ว
    Guest
    วิธีนั้นกะได้ยุครับบ่าวไทยบ้าน เเต่ผมว่าท่านสิหลงป่าสั่นดอก เผลอๆสิเลยกลายไปหน้าฮ้านหมอลำซิ่งครับ ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    เว้าพื้นใส่เบ็ดบ่อเคยหมานนำเพิ่นดอกอาวเอ้ยย ไคแหน่แต่ไปลักยามเบ็ดผู้อื่นนั้นหล่ะ สนุกปลดว่าสั่น อิ อิ อิ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1
    เอ้าบ่าวนางิ้วเจ้าเป็นภูไทติคือเอิ้นก้านกบคือกันกับบ้านผมแท้ รึว่าเป็นญ้อครับ เว้าพื้นกบนหนิผมกะมักคือกันครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ฟ้ากับตะวัน
    น่าอร่อยจังเลยค่ะ ผัดเผ็ดกบก็อร่อยน่ะค่ะ

บ่าวนางิ้ว
    Guest
    เเม่นเพิ้งตั๊ว ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

บ่าวนางิ้ว
    Guest
    เเจ่วกบกับมักลิ้นไม้กะเเซบครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    หล่อมักใส่เบ็ดกางเว็น ช่วงเที่ยงๆกบหิวเหยื่อ ถืกดีคัก ... กับช่วงสี่โมงแลง ช่วงนี่ต้องยามดู๋ๆแหน่ ย่านมันหล่อนก่อน ::)
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

บ่าวนางิ้ว
    Guest
    ตามที่จริงเเล้วกางเว็นกะคักยุครับหักบ่นิยม(เสียเวลาเบิ่งมวย) ย้อนว่าลักยามของผุอื่นบ่ได้ฮั่นน่า กะเลยยกยอดมาไว้ยามเเลง การยามเด้อคั่นใส่เบ็ดสองร้อยหลังตามควมจริงเเล้ว บ่ายสองขุดขี่กะเดือน สี่โมงกะลุยเลย6โมงกว่าๆกะเสร็จเเล้ว อย่าลืมหม้อเเบ็ตก้านมานำครับ