หัวข้อ: คาถาสะเดาะกลอน

Eung
    Guest

คาถาสะเดาะกลอน

คาถาว่าดังนี้คับ
    -โอมตะแจะแจจะตะ กูจะคัดแม่กุญแจให้หาย กูจะบ่ายหนทางให้พ้นไป โลมลันโสทะลัก พระรามเอ๋ยช่วยผลัก พระลักษณ์ เอ๋ยช่วยถอนมานิเอ๋ย ช่วยข่มๆเทๆ

พอดีผมเปนตำรวจอะครับ เลยพิมดีดได้ไว ไม่ต้องตกใจนะคับ

Eung
    Guest

Re: คาถาสะเดาะกลอน

คาถาบทนี้ได้มาจาก ผู้ต้องขังคนนึงเค้าใช้สะเดาะกรงหนีออกไป ภายหลังจึงจับได้แล้วถามว่าออกมาได้ยังไง เค้าก็บอกคาถามา แล้วผมก็จำเอาไว้ เวลาเมียไม่ไห้เข้าบ้าน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ ฅนภูไท
    บล็อก
    1

อิอิอิ ขลังแท่ แม่นบ่ครับ...สะเดาะห้องผุสาวได้บ่ครับ....อย่าจับผมเด้อครับ

Eung
    Guest

ก็ต้องลองดูเองละครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ liverpoolfc
    ถ้าไม่ให้เข้าบ้านนี้จัดการได้เลยไช่ไหม

pongtawee
    Guest
    แมนแท่ตี้อ้าย เดี่ยวผมสิเอาไปลองเปิ่ง แล้วอ้ายเคยใซ่ได่ผลบ่ล่ะครับ

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน
    คันบทนั้นใช้บ่อได้ เอาบทนี้เด้ออาว ดีอยู่ข้อยใช้มาแล้ว...โอมท่วนๆมีขวนเอามาก่อน คันได้ค้อนให้เจ้าตี ได้สกัดแฮ่งดีตีลงหว่างห่วง ฟังเสียงดิ้นอยู่ส่วงๆ หลุดออกคาวเดียว โอมสะหมเพิกเดิกแล้วจั่งค่อยนอน... อิ อิ อิ ข้อห้าม...อย่าตีแฮง เดี๋ยวบ้านข้างเคียงเขาสิป้อย หรือดึกค้อนใส่ ฮ่า ๆ ๆ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มนาจาน
    ขอบคุณครับ เทิงสองคาถาครับ

คาถาหมอธรรมคืออยู่ตั้วละ ออกแน่นอน
    [*] สื่อบันเทิงที่นำมาให้รับชม รับฟังเป็นเพียงตัวอย่างเท่านั้น หากท่านชื่นชอบ สื่อใด โปรดซื้อสินค้าลิขสิทธิ์
    [*] เกี่ยวกับลิขสิทธิ์
    [*] ทำเนียบกองทุนเว็บไซต์ บ้านมหา

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวดอนโบม
    พอดีผมเปนตำรวจอะครับ เลยพิมดีดได้ไว ไม่ต้องตกใจนะคับ////////////นายร้อยหน้าลิฟ ติ